unsplash/Christiana Rivers

Prisahajú, že nás budú milovať do konca života a pozrime sa, uvidia prvú sukňu podľa ich gusta a zrazu celá pozornosť je venovaná na nejaký ten piatok len jej. Podľa štúdií na univerzite v New Jersey dokonca z výsledkov vyplýva, že 56 % neverníkov je vo svojich vzťahoch spokojných. No i napriek tomu stále udržujú milostný pomer. Ale čo ich vlastne k tomu vedie? Tie dôvody sú naozaj dosť zaujímavé… 

Spestrenie si milostného života 

Stereotyp patrí medzi najväčších zabijakov vo vzťahu. A keď sa už objaví už aj v posteli, pre mnohých je to znamenie, že už prichádza pomaly, ale isto začiatok konca. Podľa americkej terapeutky Susan Mandel, znudení muži hľadajú spôsob, ako trocha rozprúdiť stojatú vodu. A preto, ak dôjde k nevere, nuž, odôvodnením je, že sa nudili vo vzťahu. Odborníčka na lásku ďalej tvrdí, že chvíľková skúška partnerky, vedie aj k uisteniu, že ženu, ktorú majú oficiálne po svojom boku, si vybrali správne. Mužská logika!

Afrodiziakum

Štúdie ďalej ukázali, že muž, ktorý podvádza sa stáva omnoho viac príťažlivejším. Plus, stáva sa i na domácom poli podozrivo hyperaktívny, áno, na mysli máme posteľné radovánky. Nové a zakázané dobrodružstvo v ňom totiž stupňuje milostnú túžbu. Dôležité je ale dodať, že len na určitú dobu. To „nekonečné vzplanutie“ totiž raz skončí!

A vieš, čo ešte ukázali štúdie na univerzite v New Jersey? Záletníci nehľadajú svoju korisť v baroch, čo asi napadne mnohé pri pomyslení na neveru. Oni totiž lovia na prebádanom území. V štúdií až 60 % mužov priznalo, že sa dopustia hriechu s kamarátkou alebo susedkou, či kamarátkou kamaráta. Jednoducho s niekým, koho dobre poznajú.

Či už tak alebo onak, nevera naozaj nepatrí do vzťahu. Veď predsa, ak niečo neklape podľa predstáv, na to slúžia ústa, aby si to dvaja vydiskutovali. Pretože odhliadnuc od toho, ako to vníma určité percento mužskej populácie, nevera je signál, že vo vzťahu už nikdy nebude fungovať dôvera. A bez dôvery to skrátka nejde.

Zdroj: abcnews.go.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating