unsplash.com

Rozchody spôsobujú obrovskú bolesť, ktorej sa len veľmi ťažko my ženy vieme zbaviť. Bolesť, ktorá nám pripomína s ním strávené dni, jeho prítomnosť. A čo horšie… Prečo?! Prečo to muselo tak skončiť?!

Otázky, ktoré nejednej z nás bežia v hlave. Toho pocitu viny sa jednoducho nevieme zbaviť. V skutočnosti však existuje zopár vecí, ktoré nám po rozchode vedia potlačiť ten smútok, respektíve, ktoré pomôžu sa ho nadobro zbaviť. Vieš aké?

Nie je nič zlé na tom, keď si poriadne poplačeš. Pretože sa ti uľaví a ver, že potom sa budeš na veci pozerať trošku inak. Keď dostaneš zo seba ten nával emócií von, budeš sa cítiť oveľa, oveľa a ešte raz oveľa lepšie. Skús sa taktiež zamerať na niečo, čo ťa posunie ďalej.

Pravidelne cvič, prečítaj si dobrú knihu alebo začni sa venovať joge. Proste rob to, čo ťa baví a čo ti zároveň dáva niečo užitočné do budúcnosti. On nie je prvý ani posledný, ktorý ti môže zlomiť srdce. Preto všetci tí, ktorí sa toho dopustia, nestoja za to, aby si celý svoj život premárnila smútkom.

Nájdi si emočnú podporu. V samote sa takéto zložité situácie ťažšie prežívajú, ako keď sa máš komu vyrozprávať. Rodina, či priatelia sa isto s tebou radi o tom porozprávajú, a taktiež ti určite dajú i hodnotné rady. Vieš, čo ešte pomáha? Zamestnaj sa. Ak bude tvoj denný program plný, nebudeš mať čas myslieť na neho alebo utápať sa v negatívnych myšlienkach a emóciách.

A hlavne, daj tomu čas. Musíš si uvedomiť, že to, že ste sa rozišli malo svoj dôvod a význam. Zrejme nebol pre teba ten pravý, lebo ten, s kým máš naozaj stráviť zbytok života ešte tam niekde vonku na teba čaká. Vždy, keď na teba príde ten nával pocitu viny spomeň si, či by si bola šťastná s niekým, kto o teba nebojoval a pri konflikte medzi vami to radšej celé vzdal.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating