Photo by João Jesus from Pexels

Byť milovaná a v šťastnom vzťahu, to je asi cieľ každej ženy, ktorá našla toho „pravého“. Pravdou však je, že nie každý vzťah je taký, aký by mal byť. A čo je horšie, mnohé ženy v ňom aj napriek tomu zotrvávajú.

O tom, prečo ženy ostávajú v toxickom vzťahu sme už písali. Nezabudni, že na prvom mieste by si mala pozerať na svoju spokojnosť a šťastie. Ak v tvojom vzťahu existujú veci, akými sú aj 4 nasledujúce body, je čas ukončiť to. Inak tým ublížiš iba sebe.

Egoizmus

V každom vzťahu, nie len tom partnerskom, by mal mať svoje miesto určitý rešpekt. Rešpekt, ktorým si inú osobu vážime a akceptujeme jej názory, rozhodnutia a činy. Ak je tvoj partner egoistický, práve táto vec vo vašom vzťahu zrejme absentuje. Príliš vysoké ego vo vzťahu nemá čo hľadať. Ste pár, dvojica, ktorá má rovnaké právo a silu hlasu na všetko, čo sa vás týka. Nemôže sa stať, že jeden si stále stojí za svojím a ten druhý sa iba prispôsobuje. Vo vzťahu nie je nikto viac a nikto menej.

Klamstvá

Dôvera je jedným zo základných pilierov fungujúceho vzťahu. Dvojica, ktorá sa miluje si musí aj veriť, a preto vo vzťahu nie je miesto na klamstvá žiadneho typu. Ak jeden z vás klame, zrejme skutočne neľúbi, inak by vedome tomu druhému neubližoval. S tým súvisí aj spomínaný rešpekt – aj jeho nedostatok sa prejavuje klamstvami a ťahaním za nos.

Zákazy, príkazy, rozkazy

Toto sú veci, ktoré sú vo vzťahoch bežnejšie ako by sa mohlo zdať. A na počudovanie, ľudia, ktorí toto vo vzťahoch zažívajú, to berú ako normálnu vec, s ktorou sa treba naučiť žiť. Vôbec im nevadí, že neustále zákazy a rozkazy od partnera vyvolávajú iba dusnú atmosféru, hádky a ničia psychické aj fyzické zdravie.

Možno to tak videli u párov v ich okolí, no rozhodne to k šťastnému a úprimnému vzťahu nepatrí. Ako bolo vyššie spomenuté, nikto vo vzťahu nie je viac a nikto menej. Nie ste rodič a dieťa, ktorému sa hovorí, ako má žiť, čo má alebo nemá robiť.

Fyzické či psychické ponižovanie

Žiaľ, aj psychické a dokonca aj fyzické ponižovanie sa častokrát odohráva za zavretými dvermi. Síce je rok 2020 a dnešné ženy sa už naozaj nemusia ničoho báť, stále sa tak nedeje. Veľmi ľahko podľahnú tyranovi, a ak si to ony v hlave nedajú konečne dokopy, nik iný im pomôcť nemôže. Drahá, ver, že nadávky, krik, či dokonca bitka do vzťahu nepatrí. Ty si jediná, ktorá to môže ukončiť. Si len krok od úplne iného a lepšieho života.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating