Photo by Gustavo Fring from Pexels

K tomu, aby vzťah fungoval dlhodobo a šťastne, žiaľ iba láska nestačí. Vo vzťahu musí fungovať viacero faktorov, vďaka ktorým z vás bude silná a rovnocenná dvojica. Môžete sa akokoľvek milovať, no ak vám vo vzťahu chýbajú nasledujúce 4 veci, mala by si porozmýšľať nad tým, čo vám prinesie budúcnosť.

Rešpekt

Hovorí sa, že bez rešpektu nie je dôvera, a bez dôvery nie je láska. Niečo pravdy na tom bude. Začnime od začiatku. Rešpekt si často ľudia predstavujú ako strach z niekoho druhého, kto by mal byť niečo „viac“. Zdravý rešpekt vo vzťahu však znamená, že vám záleží na názore toho druhého, že prijímate rozhodnutia toho druhého a máte pochopenie pre jeho myšlienky, priority, ciele. Ak jeden druhého nerešpektujete, raz na to doplatíte.

Kompromisy

Váš vzťah, vašu lásku tvoria dvaja ľudia. Síce by ste mali byť zohratí, no v živote zistíte, že sa občas budete musieť rozhodnúť medzi bodom A, ktorý chce jeden z vás a medzi bodom B, ktorý chce ten druhý. Ak sa stále prispôsobujete iba jednému, nie je to dobré. Obaja máte rovnakú silu hlasu, a ak sa neviete zhodnúť, jeden musí ustúpiť. No nabudúce tak má spraviť ten druhý. Nezáleží na tom, či ide o film, ktorý budete dnes večer pozerať alebo na tom, ako sa budú volať vaše deti.

Dôvera

Aj už spomínaná dôvera vo vzťahu nesmie chýbať. Ako môžete spolu pokojne fungovať, ak si navzájom neveríte? Ak neveríte slovám toho druhého, jeho radám, ak je váš vzťah poznačený nezdravou žiarlivosťou? Tieto veci v milujúcom vzťahu nemajú čo hľadať. Dôvera musí byť 100 %. Musíte si byť istí, že sa jeden na druhého môžete spoľahnúť, nech by nastala akákoľvek situácia.

Komunikácia

Komunikácia je základom každého spoločenského vzťahu. Ak sa spolu nerozprávate, ťažko zistíte, čo toho druhého trápi, ako sa má, o čom sníva, … bez rozhovoru nevyriešite žiaden váš problém. Iba ho budete potláčať, až to jedného dňa prestanete zvládať. Ale ak k sebe budete otvorení, všetko na svete spoločne zvládnete.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating