Láska síce vraj býva slepá, no nie v každom zmysle. Aj keď nám zatemní mozog, oči predsa len vedia, čo vidia. Keď miluješ, tak preto, lebo sa v danom človeku spojili rôzne faktory, ktoré si ťa získali. Pravdou je, že vždy má väčšiu váhu vnútro, než samotný zovňajšok. No nemôžeme klamať, že aj fyzický výzor nie je dôležitý. Jeho akceptovanie má však určité hranice.

Nikto nie je dokonalý. Ani ty. Ani on. Ani tá modelka na Instagrame. Každý máme svoje „chybičky“ krásy a svoj jedinečný vzhľad. Ak niekoho ľúbiš, tak sa nedokonalosti v tvojich očiach premenia na niečo, čo zbožňuješ. Jeho krivý nos nevnímaš, keď sa na neho pozeráš. A presne to by si mala dostávať aj z jeho strany. Lásku bez toho, aby bola podmienená tým, ako vyzeráš.

Kto ľúbi, ten berie všetko

Samozrejme, musí tam byť aj istá fyzická príťažlivosť, ktorá vás dostane do postele, no ako to už býva, s tým pravým chlapom sa oheň rozhorí bez problémov. Niektoré z nás však majú po svojom boku muža, ktorý viac či menej naráža na to, čo by mohlo byť lepšie. Nevinné poznámky, tvrdá kritika, požiadavky, kvôli tomu všetkému sa môžeš cítiť menejcenne. Najhoršie na tom je to, že by si sa bola ochotná kvôli nemu zmeniť. Veď ho miluješ.

Ale naozaj miluje aj on teba? Dáva výzor na prvé miesto? Zaujíma ho to, aký máš driek viac, než to, či máte spoločné záujmy? Nechce mať náhodou vedľa seba len bábiku, ktorá bude ticho počúvať? Keď sa nad tým zamyslíš, možno si uvedomíš, že takto skutočný vzťah nemá vyzerať. Vo svojom vnútri musíš byť spokojná a šťastná. Nie smutná, pretože pre neho nie si dosť dobrá.

Nedovoľ mu meniť ťa

Keď sa k tebe chlap správa tak, ako sa ti nepáči, je veľmi ťažké zmeniť to. Takmer nemožné. Preto sa nesnaž o to, aby bol iný on. Nesnaž sa ani o to, aby si bola iná ty. Buď sama sebou a žiadnemu mužovi nedovoľ, aby sa k tebe správal tak, akoby si bola jeho majetok. Si krásna. Si skvelá. Si dobrá. A raz sa nájde ten, ktorý to ocení aj bez toho, aby ti chcel prefarbiť čo i len vlások na hlave.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.