Zavri si oči. Bez ohľadu na to, či si slobodná alebo šťastne zadaná, predstav si muža, ktorý by bol podľa teba dokonalý. Výzorom, ale najmä povahovo. Z iných vzťahov už zrejme vieš, čo od neho očakávaš a čo je pre teba absolútna stopka. Máš ten obraz v hlave? Stavíme sa, že takmer presne trafíme do toho, o čom si premýšľala.

Totiž, väčšina z nás sníva o istom type pána dokonalého, ktorý však, ako iste tušíš, ani neexistuje. Či? 

Vysoký a silný

Ako prvé vidíme fyzický obraz. Je jedno, či si na tmavé brady či blond vlasy, no určite si v tej predstave videla niekoho „mužného“. Niekoho, kto ťa objíme tak, že sa v jeho náručí celá schováš. Budeš si pri ňom pripadať v bezpečí, pretože už len jeho vzhľad ťa bude uisťovať, že on ťa vždy ochráni.

Vtipný a spoločenský

Vidíš vás, ako ste v piatok večer vyrazili s priateľmi von. On stojí po tvojom boku, usmieva sa, zapája sa do debaty, žartuje s ostatnými. Každý ho vníma ako veselého, no zároveň múdreho muža, s ktorým sa dá viesť vážna i humorná debata. Nie je to ten človek, ktorý sa len pozerá a už vôbec nie ten, za ktorého sa pred kamoškami hanbíš.

Pracovitý a zručný

Stávkou na istotu by tu podľa nás bolo, že v tom tvojom sne ten dokonalý chlap nesedel s pivom v ruke na gauči a frflal na to, že si ho prosila, aby opravil tečúci kohútik. Toto naozaj nechce žiadna z nás. Chceme mať doma chlapa, ktorý sa nebojí práce. Je jedno, či ho živí sedenie za počítačom alebo stavbárčina.

Má to byť muž, ktorý má logiku a vie sa postarať aj o domácnosť. Obrazy na stenu zavesí rovno, na výmenu žiarovky nepotrebuje Google a žiadna brigáda ho nevystraší.

Dominantný, no romantický

Nie je to žiaden „podpapučkár“, vie si povedať svoje, vie byť rázny, ale o spoločných otázkach aj diskutovať. Nenechá všetko na tebe, len aby mal pokoj. Nemusíš ho o niečo dookola prosiť či presviedčať. On sám ťa vie svojimi rozhodnutiami milo prekvapiť.

No nie je to žiaden despota, vie ukázať aj svoju citlivú stránku. Spomenie si na výročie, prinesie ružu pre krajší deň, čokoládu, ak si smutná. 

A najlepší kamarát

O tom, aký by mal byť, máme spoločnú predstavu, ktorá sa líši v detailoch. No všetky sa na konci zhodneme v tom, že by to mal byť, hlavne, náš najlepší priateľ. Človek, s ktorým sa dokážeme o všetkom porozprávať, s ktorým nemáme pred sebou tajomstvá, s ktorým si dôverujeme.

Niekto, s kým sa budeš smiať, plakať, ale i hádať, nech to má to správne korenie. Niekto, s kým ťa bude niečo spájať, ale i rozdeľovať, aby ste mohli tráviť čas spolu, ale aj zdravo bez seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.