Chceš spoznávať Slovensko, no odrádza ťa často vysoká cena za ubytovanie v hoteloch? Ak chceš ušetriť za ubytovanie a tie peniažky radšej využiť na ochutnávku lokálnych jedál či kúpu suvenírov, mohla by si vyskúšať kemping.

Ide o areály, v ktorých si môžeš rozložiť stan, zaparkovať auto či karavan a zaplatíš len malý poplatok. V areáli máš tiež k dispozícii verejné toalety či sprchy a často sa tam nachádza aj reštaurácia, kde sa môžeš najesť, ak nebudeš mať chuť na opekanie. V niektorých kempingoch je dokonca aj free Wi-Fi a elektrické prípojky sú tiež viac-menej samozrejmosťou.

Ty si tak môžeš užívať výlety po okolí a do kempu sa prídeš doslova len vyspať. Ak si teda nepotrpíš na luxusnej hotelovej izbe, takáto dovolenka pre teba bude určite ideálna. A na Slovensku sa takýchto kempingov nachádza pomerne dosť veľa, stačí si len vybrať podľa lokality, ktorú chceš spoznávať.

Kemp Hodruša Hámre Glamping

Tento kemp tiež môžeš nájsť pod názvom Hodruša Kemp Konibar a je ideálnou voľbou, ak chceš spoznávať napríklad Banskú Štiavnicu, keďže sa nachádza len pár kilometrov odtiaľ. Smerom na druhú stranu sú zase Vyhne, kde sa môžeš napríklad okúpať.

Autokemp Podlesok

Ak ťa láka turistika v Slovenskom raji, svoje veci pokojne zlož v tomto kempe, ktorý sa nachádza v jeho severozápadnej časti, 2 km od obce Hrabušice. Je ideálnym východiskovým bodom do rokliny Suchá Belá, ale taktiež sa môžeš odtiaľto dostať na jeden z najkrajších a najobľúbenejších výhľadov, na Tomášovský výhľad.

Necelých 20 km od kempu sú aj mestá Poprad a Spišská Nová Ves, kde je tiež množstvo príležitostí na turistiku či iné atrakcie.

RIJO Camping

Ak ťa ešte neodradili zástupy turistov v Tatrách a chceš si zájsť na turistiku, RIJO Camping sa nachádza len 1 km od obce Stará Lesná a 3 km od Tatranskej Lomnice, takže ideálny východiskový bod pre viaceré turistické trasy.

Kemp Tília Gäceľ

Pre spoznávanie Oravy je zase vhodný tento kemp, ktorý je situovaný neďaleko Dolného Kubína. Či už sa rozhodneš pre turistiku na Veľký Choč, alebo skôr navštíviš Oravskú priehradu, nikam to nebudeš mať veľmi ďaleko.

Camp Pacho

Camp Pacho sa nachádza v areáli Koliby Pacho pri obci Veľká Čausa, ktoré je vzdialené len 3 km od mesta Prievidza a 6 km od mesta Bojnice. Ideálne miesto, ak sa rozhodneš navštíviť Bojnický zámok, ZOO alebo rozhľadňu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.