instagram/denisa.vysnovska/didyouknow.igram

Máj patrí zaľúbencom, no aj keď si práve single, neznamená to, že si nemôžeš užiť krásny čas. Spojenie dňa 1. mája a soboty, počas ktorej hlásia krásne počasie, znamená len jedno – ideálny deň strávený niekde na výlete! 

Preto ti prinášame našich 5 top tipov na miesta, kde bude tento prvomájový deň rozhodne čarovný.

Bojnice

Bojnický zámok je symbolom romantiky a kúpeľné mesto, v ktorom sa nachádza, rozhodne patrí vďaka nemu k najkrajším na Slovensku. Prechádzka okolo zámku, ZOO či nová vyhliadková veža – to je ideálne strávený sobotný deň.

Banská Štiavnica

Ak by si mala vybrať slovenské mestá, ktoré priam dýchajú romantikou, Banská Štiavnica by medzi nimi rozhodne bola. Krásne historické centrum, malé kaviarničky, okolitá príroda, či dokonca Banka lásky. Ak sa nachádzaš niekde v okolí, prvomájová sobota v tomto meste bude stáť za to.

Kaštieľ Budmerice

Jeden z najkrajších (ak nie vôbec najkrajší) kaštieľov na západe Slovenska je rozhodne ten Budmerický. Len pohľad na neho ťa dokonale upokojí a navodí romantickú atmosféru. V jeho okolí je park, v ktorom sa môžeš poprechádzať, aj keď, zaručujeme ti, že ti bohate postačí rande na lavičke s výhľadom na kaštieľ.

Košice

Ak si z východu, sadni na vlak a utekaj do Košíc! Historické centrum dýcha jedinečnou atmosférou na každom kroku a taká podvečerná prechádzka mestom je rozhodne niečo pre zaľúbené páry. Keď ťa mesto nebaví, odskoč si do ZOO či botanickej záhrady.

Zrúcaniny hradov

Ak ani jeden z vyššie spomínaných tipov nie je nič pre teba, potom sa vyber k najbližšej zrúcanine hradu, ktorú máš v okolí. Máme ich na Slovensku veľké množstvo a je to skvelý tip na celodenný výlet, počas ktorého sa nadýchaš čerstvého vzduchu. Navyše, zrúcaniny hradov majú vždy svojskú atmosféru.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie