Výlety na Slovensku
Instagram/zazi_stiavnicu/sweetladylollipop/denisa.vysnovska

Naša krajina je bohatá na prírodné krásy, historické pamiatky a úžasné miesta, ktoré stoja za návštevu. Ak máš obmedzený čas, ale chceš zažiť niečo zaujímavé a krásne, jednodňové výlety na Slovensku sú ideálnou možnosťou.

Teraz sa spolu pozrieme na niekoľko najkrajších miest na Slovensku, ktoré môžeš navštíviť počas svojho voľného dňa. Nemusíš sa báť, pretože v tomto rebríčku si určite nájdeš aj ty miesto, ktoré nebude ďaleko od tvojho domova.

Jednodňové výlety na Slovensku v blízkosti domova

Starý Smokovec

Vysoké Tatrykorunou slovenského turistického ruchu. Ak máš rada prírodu a túry, určite navštív Starý Smokovec. Z tohto turistického strediska sa dá pohodlne vybrať na krátku túru s úchvatnými výhľadmi na hory.

Piecky

Slovenský raj je rajom pre milovníkov turistiky a adrenalínu. V Pieckach nájdeš úchvatné kaňony, skalné formácie a drevené rebríky vedúce nad strmými roklinami. Tento jednodňový výlet ťa ohromí svojou krásou a dobrodružstvom.

Spišský hrad

Patrí medzi najväčšie hradné areály v strednej Európe a je zaradený na zoznam UNESCO. Navštív Spišský hrad a prechádzaj sa históriou tohto úžasného miesta.

Vlkolínec

Vlkolínec je autentickou slovenskou dedinkou z 14. storočia a je zároveň zapísaný na zoznam UNESCO. Preskúmaj tradičnú slovenskú architektúru a atmosféru minulých čias.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura)

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie