Viem, že ma miluješ a  ja milujem teba. A tiež viem, že o mne máš pochybnosti a neveríš, že moje úmysly sú úprimné.


Prečo? Pretože sa tak nechovám, som stiahnutá a chladná. Niekedy, keď ta vidím, moja duša sa raduje ako malé dieťa a najradšej by som na teba skočila od radosti, ale potom zasiahne rozum a všetko zastaví a  ja nasadím svoju ľadovú masku. Myslím racionálne, aj keď by som mala mat svoje ružové okuliare a plávať niekde v oblakoch. Neviem prísť na chuť romantike a tiež neviem žiadny romantický moment alebo vetu vytvoriť. Som ako slon v porceláne. Ver mi, že to čo k tebe cítim, nemá s chladom nič spoločné.

unsplash.com


Vieš, obávam sa. Obávam sa, že ak budem pred tebou stáť so slzami v  očiach, pozrieš sa na mňa bez akýchkoľvek stôp súcitu alebo emócií a opustíš ma. Zanecháš ma a budeš žiť svoj život sám, bezo mňa. Obávam sa, že keď ti  priznám to, čo cítim, rozosmeješ sa alebo pokrčíš ramenami. Obávam sa, že keď sa  niekomu otvorím, budem tá, kto bude zranený, znova sa bojím zlomeného srdca. Myslím, že nebudem schopná byť taká silná, aby som  sa z toho dostala a bola silnejšia ako kedykoľvek predtým. Bez teba by som nikdy nebola silnejšia.

Možno to teraz znie ako že ti vôbec neverím, ale to nie je pravda, som len poničená zlými skúsenosťami.

unsplash.com


Cítim sa ako pokazená bábika. Môžem byť niekedy opravená?


Priala by som si  dať ti pocítiť moju lásku, ale obávam sa, že táto schopnosť je preč a ja ti ju nikdy nebudem môcť dať. Naozaj sa cítim bezmocne. Cítim neuveriteľnú frustráciu, pocit viny a také ťažké bremeno na hrudi. Nie je možné, aby to človek vydržal.

Ó, stále hovorím  len o sebe a mojej bolesti, ale ako sa asi cítiš ty? Nemôžem si to ani predstaviť, aké hrozné to musí byť pre teba. Čo si myslíš, na čo myslíš? Dávaš mi všetko, dôvod na úsmevy ale aj slzy (šťastie) a  ja nedokážem urobiť takú maličkosť ako je romantický moment. Prepáč mi to! Prosím. Buď trpezlivý.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.