Vzťahy nie sú vždy iba o dvoch ľuďoch. Občas sa k nim zamotá tretia osoba, ktorá môže predstavovať veľký problém. A možno je len výkričníkom, ktorý upozorní na to, že ten problém tu už dávno bol.

Ak si ty na strane podvedenej, zrejme máš pocit, že tvoje srdce prasklo, hneváš sa na svojho partnera a „tú ženskú“ máš chuť zabiť. Ale čo ak si práve ty „tá ženská“?

Ísť do vzťahu so zadaným chlapom? Povieš si, že tá tretia osoba nemôže mať charakter. Vo veľa prípadoch to aj tak je a dvaja milenci nepozerajú na to, že svojím konaním niekomu ubližujú. Ale buďme fér, nie je vždy správne hodiť vinu iba na ňu. Aj ona totiž môže byť obeťou.

Obeťou, ktorá možno ani netušila, že si tu. Tou, ktorá možno počúvala príbehy o tom, ako mu to s partnerkou dávno nefunguje, o tom, že sa rozvádza alebo jednoducho odchádza. A ona celá zaľúbená a šťastná čakala a čakala.

Verila mu každé slovo a bola trpezlivá. Stále myslela len na to, že bude čoskoro slobodný a tak s ním bude môcť mať plnohodnotný vzťah. Lenže to bolo stále v nedohľadne a jediné, čo sa dialo, bolo to, že mal len viac výhovoriek. Dokázal ju presvedčiť, bol milý, láskavý, hovoril, že ju miluje.

Vedela, že to s ním nebude ľahké, no išla do toho. Nechcela nikomu ublížiť, chcela si len konečne aj ona užiť svoje šťastie. Ale trvalo to už akosi dlho a ona začala pomaly otvárať oči. Pochopila, že je tiež len ďalšou ženou, ktorú ťahá za nos. Ďalšou, ktorá mu uverila rozprávky, no zvonca na konci sa nedočkala.

Nerobí to z nej zlého človeka. To ON bol ten zlý. Každý príbeh, každá situácia, každý problém, všetko má vždy 2 strany. Nie je správne odpustiť jednému a druhého zavrhnúť. Dokázala by si si vypočuť milenku svojho muža? Dokázala by si si predstaviť, že by si ňou bola? 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.