instagram.com/martalozanop

Mať ozajstných priateľov, ktorí sa za teba vždy postavia, zodvihnú telefón v núdzi a zaujímajú sa o teba, je výhra. Títo ľudia už však nie sú len kamarátmi, ale sú druhou rodinou. Bohužiaľ, v dnešnej dobe nájsť človeka, ktorý ti nezištne pomôže a bude lojálny, je priam nemožné. 

Trend, mať čo najviac priateľov na sociálnych sieťach tu bol už dávno. Bohužiaľ, práve vtedy sa zistilo, že aj napriek vysokému číslu, ktoré kričí z tvojho profilu, je len málo tých, ktorí ti len tak sami od seba napíšu a naozaj chcú vedieť, ako sa máš.

Takto to funguje aj v reálnom živote, keď tvoji “kamaráti” sú tu pre teba len vtedy, keď ťa potrebujú. A práve takých by si mala zo svojho života odstrániť. Aj keď to bude prvé týždne bolieť a budeš sa cítiť sama bez podpory, neskôr zistíš, že to bolo správne a nevadí, ak budeš na chvíľu aj sama.

Na to, aby si šla vyskúšať novú reštauráciu nepotrebuješ naoko kamarátov, zavolaj brata, sestru, rodičov alebo sa tam jednoducho vyber len ty. Zober si časopis alebo knihu, nehanbi sa za to, že radšej tráviš čas sama so svojimi myšlienky ako s ľuďmi, ktorí ťa ťahajú dole.

Možno práve pri prechádzke mestom narazíš na ďalšiu osamelú dušu, ktorá si taktiež nedala skákať po hlave a teraz si len vychutnáva svoj čas v osamelosti. Vie kým je, nemusí sa na nič hrať, ani vkladať nádeje do ostatných, ktorí ju aj tak vždy sklamú. Radšej je sama, ale je šťastná a robí veci, ktoré ju naozaj bavia. 

Práve vtedy, keď sa naučíš filtrovať priateľov a nepriateľov, sa naučíš aj to, že ty máš svoju hodnotu a nemusíš sa nikomu prosiť o pozornosť. 

Zrazu sa nebudeš musieť prispôsobovať, nútiť sa do vecí, ktoré ťa nebavia len preto, aby si bola cool a partia ťa neodstrčila. A až keď si začneš vážiť samú seba, až potom si nájdeš pravého priateľa alebo priateľku. Pretože mať jednu pravú kamarátku je viac ako mať stovky falošných. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife