instagram/thisisslovakia

Vonku nám svieti slniečko, jar je v plnom prúde, opatrenia sú uvoľnené a cestovať sa môže. Slovensko je krásna krajina s množstvom prírodných pamiatok a zaujímavých miest. Tak sa poďme pozrieť na to, kam by si počas jari a blížiaceho sa leta rozhodne mala ísť na výlet.

Hojdačka Zázrivá

Táto hojdačka sa nachádza v obci Zázrivá a ponúkne ti výhľad na Malú Fatru. K hojdačke sa z parkoviska dá dostať za krátkych 30 minút a výhľad stojí naozaj za to!

Tomášovský výhľad

Označuje sa aj ako najkrajší výhľad v Slovenskom Raji a nachádza sa nad riekou Hornád. Túra nie je náročná, treba však počítať aj so stúpaním. Trasa má dĺžku cez tri kilometre a dá sa zvládnuť aj za hodinku.

Rio de Klin

Aj na Slovensku sa nachádza podobná socha ako v brazílskej metropole. Rio de Klin sa nachádza na Orave, konkrétne nad obcou Klín a okrem dominantnej sochy ťa tam čaká aj nádherný výhľad.

Chodník korunami stromov

Dobre známy chodník sa nachádza v Bachledovej doline. K samotnému chodníku vedie pešia trasa, ale dá sa tam vyviezť aj pomocou lanovky, a potom sa už len prechádzať pomedzi majestátnymi stromami a úžasným výhľadom.

Čajka v oblakoch a vyhliadka Bojnice

O Bojniciach je známe, že ponúka množstvo atrakcií. Okrem presláveného zámku a ZOO má aj vyhliadkovú vežu „Čajku v oblakoch“, ktorú by si pri návšteve tohto kúpeľného mesta nemala vynechať.

Štrbské pleso

Do Tatier sa každý vždy rád vráti a Štrbské pleso je miesto, ktoré naozaj stojí za návštevu. Celé Štrbské pleso sa dá prejsť za 30 minút a ponúkajú tu aj člny, s ktorými sa dá plaviť hodinu po celom plese.

Prajem krásny výlet po Slovensku!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie