Hovoriť o bývalom

Každý z nás má nejakú minulosť. Ale nie so všetkými spomienkami sa chceš deliť aj so svojim partnerom. A už vôbec nie hovoriť o bývalom a celkovo o bývalých vzťahoch. Hlavne keď pre teba boli až príliš bolestivé. A je jedno, či sa s partnerom poznáte dlho, alebo zatiaľ len krátko.

Ale pokiaľ vám dvom ide o dlhodobý vzťah, bolo by fajn aspoň v skratke navzájom poznať vašu minulosť. Vieš, ako správne hovoriť o bývalom tak, aby sa tvoj partner neurazil a nežiarlil?

Počkaj na ten správny moment  

Nehovor mu to ani na prvom, no ani na druhom rande. Najskôr ho lepšie spoznaj a zisti, či reálne chceš budovať vzťah s týmto človekom. Až potom by si mu mohla niečo porozprávať o svojich minulých vzťahoch. 

A ešte jedná rada, nezačínaj s tým sama ako prvá. Musíš súhlasiť, že to vyzerá divne, keď chlap z ničoho nič začne rozprávať o svojej bývalej. Hneď máš pocit, že pre neho to ešte nie je uzavretá kapitola. Takže začni o tom rozprávať len vtedy, keď sa ťa na to spýta.  

Buď úprimná  

To, že si mala nejaké vzťahy pred tým, ako si stretla tohto partnera, je úplne okey a netreba sa za to hanbiť. Aj keď tie vzťahy boli možno divokejšie. Ide len to, aby si sa nepretvarovala a aby si zo seba nerobila tú, ktorou nie si.  

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating