Nový vzťah znamená pre človeka veľké šťastie a túžobné očakávanie. Konečne je tu niekto, s kým chceš tráviť čas. Ak si však už v minulosti vzťah mala, potom maj na pamäti nasledujúce 3 rady, aby si si to nezničila skôr, ako to poriadne začne. 

Zabudni na porovnávanie

Toto je azda najdôležitejšie pravidlo v novom vzťahu. Aj keď sa tomu v mysli nevyhneš, skús však nezabudnúť na to, že tvoj terajší partner nie je tvoj ex. Sú to 2 rozdielne osoby, a preto ich vlastnosti, zvyky, hodnoty, ale aj vaše spoločné fungovanie bude úplne iné.

Začínaš odznova, s čistým štítom. Nečakaj od neho to, čo robil ex automaticky. Musíš sa s ním naučiť fungovať „po vašom“. Sleduj ho, počúvaj, vnímaj. Ak ti ukradol srdce, zrejme na ňom niečo bude. Či už má alebo nemá niečo spoločné s tvojou minulosťou.

Neber mu jeho priestor

S novým partnerom je všetko krásne, ale aj nové. Ako bolo vyššie spomenuté, neporovnávaj váš vzťah s tvojím bývalým. Preto si daj pozor aj na to, kde sú určité hranice. To, čo si si dovolila zakázať či prikázať svojmu ex, ti tu nemusí prejsť. Každý berie svoj osobný priestor a určitú dávku slobody vo vzťahu inak.

Naozaj sa musíte poriadne spoznať, kým zistíš, ako to funguje u neho a či majú tvoje pripomienky vôbec nejakú váhu. Nezabudni ani na to, že každý potrebuje vo vzťahu určitú voľnosť a vzájomné rešpektovanie názorov. Inak to skončí skôr, ako začne.

Dôvera a komunikácia sú základom

Prečo sa tvoje minulé vzťahy skončili? Dôvodov môže byť milión. No piliere, ktoré udržia každý vzťah sú dôvera a otvorená komunikácia. Choď s nimi do vzťahu hneď od začiatku a uvidíš, ako ľahko to pôjde. Na nič sa nehrať, nič nezatajovať, hovoriť veci na rovinu. Je čas postaviť vzťah na pevných základoch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.