Niet tej, ktorá by sa netešila na typické vianočné dobroty. Poznáš to, ochutnáš popri príprave z medovníčkov, z koláčikov a o varení počas Štedrého dňa ani nehovoríme. Keď sú však všetky tieto pochutiny k štedrovečernému stolu pripravené, nie je dôvod si ich nedopriať. A obzvlášť, ak niektoré z nich pripravujeme len raz do roka. Prirodzene si ich doprajeme a častokrát bez ohľadu na našu líniu.

Sú typy, ktoré môžu zjesť kadečo a nepriberú ani gram, sme tu však i také, ktoré priberú aj z jedného koláčika. Nech už je to akokoľvek, vo forme môžeš zostať aj počas sviatkov, ak nezostaneš len tak nečinne sedieť. V prípade, že si sa ešte nezapojila do našej plankovej výzvy a do nového roka si zaraďuješ aj predsavzatie s väčším množstvom pohybu, môžeš začať napríklad aj touto metódou z pohodlia svojho domova.

Poďme sa však zamerať na cvičenia, ktorými môžeš svoje telo aj počas sviatočných dní udržiavať v pohybe. Zabudnúť netreba, samozrejme, na pobyt a pohyb na čerstvom vzduchu a dopriať si môžeš aj dlhšiu zimnú prechádzku s rodinou.

Rozcvička je dôležitá

Pred každým cvičením je dôležité myslieť aj na rozcvičku. Mala by si si ho nielen užiť, ale tiež by sa tvoje telo malo zahriať. Navyše tak predídeš možným zraneniam. Poď do toho, vydrž a uvidíš, že sa ním naštartuješ na prvý ľahší tréning.

Na začiatok si dopraj ľahší tréning

Toto cvičenie je zamerané najmä pre začiatočníčky, ale aj pre tie, ktoré mali akúkoľvek pauzu v cvičení. Poslúži tiež na rozhýbanie pre tie, ktoré cvičia pravidelne.

Vianočný tréning na celé telo

Veríme, že si sa dobre rozcvičila. Pomocou tohto tréningu sa dostaneš do formy ešte tento rok. Je zameraný na celé telo a odporúča sa cvičiť minimálne tri krát do týždňa, aby si nevyšla z formy.

Cvič s deťmi

Ak máš doma malých nezbedníkov, rozhýbte sa spolu. Budete mať oproti vianočnému leňošeniu zmenu a uvidíš, že sa jej deti potešia. Navyše, budete mať dlho na čo spomínať a zažijete spolu kopec srandy.

Ako ti to išlo? Naštartovala si sa cvičením alebo si sa rozhodla pre plank? Budeme rady, ak sa s nami podelíš o svoje tréningové zážitky v komentári na našom Facebookovom profile. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.