Chceš si vytvoriť dokonalé kontúry tváre, no väčšinou to skončí tak, že sa vykašleš na celý make-up a ideš all natural? Neboj sa, máme pre teba návod na to, ako aj tvoj typ tváre vykontúrovať do dokonalosti a to za použitia len dvoch produktov – highlighteru a bronzeru.

Tvar kruhu

Každá žena, ktorá má takýto typ tváre chce zvýrazniť lícne kosti a zúžiť bradu. Dosiahneš to veľmi jednoducho. Vezmi bronzer a nanes ho pod lícnu kosť smerom k ústam, čím si opticky vytvoríš pomyselný tieň, ktorý ti zvýrazní lícnu kosť.

Potom ho použi aj v okolí čela, čím zúžiš svoju tvár a rovnako aj na hrane sánky smerom k brade. Bronzer vymeň za highlighter, ktorý použiješ na lícne kosti, vďaka čomu ti vystúpia do popredia. Následne na bradu, vrchnú peru a stred čela.

Tvar trojuholníka

Týka sa to najmä žien, ktoré majú širšie čelo a úzku (až špicatú) bradu. Tu sa budeš snažiť o súmernosť celej tváre, aby nepôsobila ako trojuholník. Takže vezmi bronzer, ktorý nanesieš na bočné strany čela, vďaka čomu bude pôsobiť užšie.

Pod lícne kosti, ale pozor veľmi málo! Nakoniec ešte bronzer použiješ ma stred brady. Highlighter budeš používať podstatne viac a to na stred čela, lícne kosti, kde bude siahať až pod ne a na čeľusť, vďaka čomu ju zvýrazníš a opticky zväčšíš.

Tvar štvorca/obdĺžnika

Pri tomto type tváre ide najmä o celkové zvýraznenie črtov tváre, takže budeš kontúrovať prevažne bronzerom než highlighterom. Vezmi do ruky bronzer a štetec a poďme na to. Najskôr ho nanes pod lícne kosti a potiahni ho až k ústam.

Môžeš použiť pokojne aj hrubšiu vrstvu. Následne nanes bronzer pozdĺž sánky až k brade, pričom zvýrazniš čeľusť a na boky čela. Teraz vezmi highlighter a tenkú vrstvu daj na lícne kosti, bradu, nad peru a do stredu čela. Rovnako ho môžeš použiť aj na špičku nosa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.