Kokosový olej, tak známy produkt, ktorý používa snáď každá z nás. Krásna vôňa a širokospektrálne využitie. Mnoho z nás však nevie ako všemožne sa dá tento „kokosový zázrak “ využiť. V tomto článku sa dozviete, ako používať kokosový olej päťkrát inak.

1. Vyživené vlasy

Ak máte suché a unavené vlasy s rozštiepenými končekami, nie je nič lepšie ako prírodný kokosový olej. Ten obsahuje kyselinu laurovú, ktorá vlasy revitalizuje, dodáva im lesk a obnovuje poškodené končeky vlasov. Je zaujímavé, že ako jeden z mála olejov revitalizuje vlasy smerom zvnútra von. Taktiež obsahuje mastné kyseliny a vitamín E a K, ktoré vaše vlasy zanechajú zdravé a vyživené.

View this post on Instagram

@stephsa #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK (@womanslook) on

2. Hydratácia pleti

Pre svoj obsah mastných kyselín a vitamínu E je kokosový olej výborný pomocník na hydratáciu pleti. Môžeme ho používať vonkajšou formou, ale aj vnútornou. Pri vnútornej forme však musíme dbať na to, aby bol olej extra panenský. Pre svoje antibakteriálne zloženie sa používa aj v boji proti akné a taktiež sa dá využiť ako šetrný odličovač make-upu.

View this post on Instagram

#beauty 🌹@kerenkarieva 💄 @yana.yasnaya #makeup

A post shared by WOMANSLOOK (@womanslook) on

3. Bielšie zuby a svieži dych

Vedeli ste, že kokosový olej pomáha pri bielení zubov a odstraňovaní zubného povlaku? Ak by ste si každé ráno nechali pôsobiť lyžicu kokosového oleju okolo 20 minút, videli by ste viditeľné výsledky už za 2 týždne. Kokosový olej vytvorí na zuboch biofilm, ktorý bráni tvorbe zubného povlaku a udržiava svieži dych.

4. Zrýchlenie metabolizmu

Kokosový olej zohráva významnú úlohu pri urýchlení prechodu na tukový metabolizmus, čím prispieva k spaľovaniu tukov v oblasti brucha. Navyše, ak si dáte lyžičku kokosového oleja určite vás prejde chuť na čokoládu, pretože obsahuje množstvo energie a výživných látok.

View this post on Instagram

😍💪🏻

A post shared by Fitness & Health (@fitnessgirlsmotivation) on

5. Pomocník v kuchyni

Používať kokosový olej pri príprave jedál je jednoznačne správna voľba. Na začiatok stačí nahradiť maslo a klasický olej kokosový olejom, neskôr ho môžete používať častejšie. Napríklad pri príprave kuraťa ho stačí potrieť kokosovým olejom, po upečení bude pekne chrumkavé. Taktiež ho môžete použiť pri pečení hokaido alebo sladkých zemiakov. Milujete popkorn? Pripravte ho ako zvyčajne, no s použitím kokosového oleja.

Verím, že ste v tomto článku našli zopár nápadov, ako používať kokosový olej možno trošku inak ako predtým. Je to veľký pomocník nie len pre vašu krásu, ale aj v kuchyni. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.