Unsplash/mathildelangevin

Materská dovolenka a samotný pôrod nie je prechádzka ružovou záhradou, ako si to niektorí myslia. Mnohé ženy, aj napriek neopísateľnému pocitu lásky, ktorý ich zrazu zaplavil, vravia, že materstvo a pôrod bolo to najťažšie životné obdobie, aké prežili. Zároveň však aj to najkrajšie.

Práve popri deťoch a na materskej dovolenke mnoho žien prispôsobí svoj bežný denný režim dieťaťu. Predsa len, to je teraz na prvom mieste a potrebuje tvoju ochranu, pomoc a pozornosť.

Ak však nechceš vyjsť z cviku a záleží ti na tvojom tele a zdravom pohybe, okrem prechádzok s kočíkom a behaním za neustále loziacim prehľadávačom šuflíkov, ti prinášame tipy ako cvičiť aj s malým batôžkom lásky.

Cviky sú prispôsobené malému dieťaťu, taktiež ho zároveň trochu zabavíš, rozhýbeš mu ruky a nožičky a ty ponaťahuješ celé svoje telo. Pri prechádzkach s kočíkom a aspoň desaťminútovom cvičení každý deň, sa do formy dostaneš ľavou-zadnou.

Kým dieťatko spí, radšej urob aktivity, ktoré s ním nemôžeš robiť, alebo si oddýchni aj ty. Cvičenie necháme na to, kedy budeš chcieť bábätko skôr unaviť, pretože okrem toho, že sa budeš hýbať ty, dieťa sa k tebe pridá nielen svojím nákazlivým smiechom, ale bude chcieť napodobniť tvoje pohyby. Či už na žinenke vedľa teba alebo bude kopať nohami a rukami na tebe. 

1. Tancuj 

Hudba, pohyby a ver či nie, aj pri takom 10-minútovom tancovaní a intenzívnom hýbaní sa vypotíš určite dostatok nazbieraných kalórií. Pritom to nie je cvičenie, kde sa musíš premáhať a cítiš každý jeden sval. Pri tancovaní môžeš zobrať dieťa na ruky, vyhadzovať do vzduchu, točiť sa alebo mu robiť smiešne pohyby, ktoré ho určite rozosmejú. 

2. Malé závažie

Ak nie si tanečne zdatná a chceš si konečne po dlhom čase zacvičiť, tieto videá ti pomôžu a inšpirujú ťa na cviky, ktoré pretiahnu tvoje svaly a konečne si zacvičíš tak, ako kedysi, len s menším závažím v podobe drobca. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness