Keď príde na módne tipy a triky všetky dávame na rady od mamy alebo babky. Avšak nie všetky sú, takpovediac, veľmi nápomocné. Avšak my máme pre teba pripravené množstvo tipov, ktoré dokážu pomôcť tebe aj tvojmu oblečeniu. 

1. Na škvrny od červeného vína použi víno biele

2. Ak sú ti džíny dlhé, dvakrát ich oper, pretože sa vždy po praní scvrknú.

zdroj: www.pexels.com

3. Odstrániť pach z oblečenia, ktoré kúpiš v second-hande dokážeš prostredníctvom zmesi vodka-voda v pomere 1:2

4. Ak máš na svojej obľúbenej kabelke či kabáte olejovú škvrnu, posyp ju detským púdrom a nechaj pôsobiť cez noc. Do rána by mal byť fľak úplne preč. Ak však ostane ešte nejaký zvyšok škvrny tento proces opakuj, dokým úplne nezmizne.

5. Ak sa ti nechce skúšať džíny v obchode skús tzv. Neck metódu: To znamená, že ak obmotáš pás džínsov okolo krku a stretnú sa na konci, mali by ti sadnúť.

6. Ako vytriediť šatník? Vďaka jedinej vete: „Keby som práve v túto sekundu nakupovala, kúpila by som si tento kúsok?“

zdroj: www.pexels.com

7. Nikdy nedávaj plavky do práčky a vždy ich nechaj uschnúť prirodzene, pretože stratia elasticitu a poškodí to materiál.

8. Najlepší spôsob ako zmeniť obnosený sveter na svete, ktorý vyzerá, že si ho práve kúpila je použiť pemzu na obrusovanie nôh.

9. Ak ti kvapne vosk zo sviečky na oblečenie počkaj kým zaschne. Potom naň polož papier a prejdi žehličkou, vosk by sa mal odlepiť od oblečenia a prilepiť na papier.

10. Dostala si kyticu na narodeniny a chceš aby ti vydržala čo najdlhšie? Do vody, kde sú kvety daj kvapku vodky.

zdroj: www.pexels.com

11. Ak chceš roztiahnuť úzke topánky napusti sáčky na ľad vodou, daj ich do topánok a vlož do mraziaku. Ako bude voda mrznúť, postupne sa ti topánky uvoľnia a roztiahnu.

12. Chceš oprať svoje topánky, no bojíš sa, že by sa ti mohli poškodiť? Vlož ich do obliečky na vankúš a nemusíš sa báť o poškodenia v práčke.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.