Všednosť – už poznáte svoje silné aj slabé stránky. Viete o sebe všetky tajomstvá, strachy, démonov toho druhého, ciele, koníčky, plány do budúcnosti. Každý deň ste spolu, milujete sa. Ale motýle sa niekam vytratili, zažívate spolu všetky problémy, riešite úplne bežné veci o práci, škole, domácnosti. Všetko ide akosi automaticky. Ale čo ak sa ti už zdá, že každý deň je úplne rovnaký? Spomienky na ružový začiatok vybledli, už ťa toľko nenadchnú …

Stereotyp – je to úplne normálne, že vzťah jedného dňa zovšednie a ty si si toho vedomá. Ale aj tak už máš pocit, akoby ti niečo chýbalo. Vášeň, chuť robiť nové veci, učiť sa, spoznávať ľudí, študovať, cestovať, čokoľvek. Vo vzťahu sa objavia problémy, avšak ak aspoň jedna strana nemá záujem ich ďalej riešiť, vzťah príde do krachu.

Krízy – každý vzťah nimi prechádza.

Je len na ľuďoch a sile ich lásky, či ich spoločne prekonajú alebo budú dôvodom pre ukončenie vzťahu. Každý vzťah a jedinec v ňom je veľmi individuálny. Rovnako ako aj každý problém. Každý to má inak. Vzťah môže prejsť aj dvadsiatimi krízami. Ak ich partneri spolu zvládnu prekonať môžu si gratulovať k úspešnému vzťahu.

Lebo nie je to len o chvíľach, kedy je všetko ružové a skvelé, ale hlavne o chvíľach, kedy je to náročné a o tom byť spolu nech sa deje čokoľvek. Ale niektoré vzťahy končia po prvej kríze. Dôvodov môže byť veľa, buď odíde láska, niekto spraví neospravedlniteľnú chybu alebo jednoducho dvaja zistia, že si nie sú súdení.

Rozchod – tak to je najťažšia fáza vzťahu. Už ste si niečo zažili a zrazu je to všetko preč. Čím dlhší vzťah ste spolu mali, tým viac je bolestnejším. Ale kvôli individuálnym dôvodom sa to už jednoducho nedá držať a dvaja sa musia rozísť.

Tieto fázy ber iba ako náčrt. To, čo chcem povedať, má podstatu niekde inde.

2. Uplatňovanie skúseností v ďalšom vzťahu a živote

Rozchody každopádne bolia. Odídeš zo vzťahu so spomienkami, bývalí partneri tiež, s vedomosťami o tom druhom, o jeho slabinách a silných stránkach. O tom, čo mu ubližovalo a čo mu robilo radosť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating