Je to tu. Ten deň práve nastal. Už som skoro ani neverila, žeby to mohlo byť niekedy skutočné. Prestala som dúfať v to, že sa zotavím. Tak veľmi si mi zlomil srdce. Trvalo dlho, kým som všetky tie drobné kúsky dala naspäť dokopy. 

zdroj: unsplash.com

 

Dnes je deň, kedy som pripravená milovať. Som pripravená na nové príležitosti, na spoznávanie nových ľudí, na nových priateľov, na nové dobrodružstvá a na novú lásku. Nechala som teba a všetko to zlé za mnou. Prečo by som sa tým vlastne mala trápiť?

Ubližoval si mi. Nevážil si si to, že som ťa milovala a spravila by som pre teba čokoľvek, čo by bolo v mojich silách a čo by som ti videla na očiach. Mal si ma však iba pre zábavu a pre vyplnenie voľného času. Nehodili sme sa ku sebe, lenže ja som bola dlho slepá a všetko som ti to tolerovala. Vtedy, keď som sa odhodlala vymazať ťa zo života a začať novú etapu života, som spravila naozaj dobre.

Myslela som si, že si nikoho iného okrem teba už nenájdem, aj keď si nebol ideálnym mužom. No teraz už viem, že je to hlúposť. Dlhú dobu som ostávala doma, sledovala seriály a všetkým sa vyhýbala. Mala som pocit, že už nikdy nebudem šťastná. Postupom času som ale praskla svoju bublinku a vyšla som do sveta.

A teraz už viem, že som nič lepšie vo svojom živote nikdy neurobila.
zdroj: pexels.com

 

Zrazu som pocítila oslobodenie. Pocítila som akoby všetka ťarcha zmizla z mojich pliec a ja som bola ľahšia. Konečne. Po toľkej dobe. Dôležité však nie je kedy som to spravila, ale to, že som to vôbec spravila. Radšej neskôr ako nikdy. Párkrát mi hlavou preleteli pochybnosti, či to bolo správne, či som predsa len pri tebe nemala ostať. Ale tieto slová som rýchlo odohnala preč, pretože to, čo som spravila bolo správne. Každý, kto je vo vzťahu, ktorý mu prináša viac smútku a hnevu ako radosti, by tak mal učiniť. 

Verím, že každému sa raz vráti to, čo dal. Prajem ti iba to, čo si zaslúžiš. Možno vtedy pochopíš, ako som sa ja cítila a aké to bolo milovať niekoho, kto si ťa nevážil, pre koho si bol iba zábava. Ale už to nechávam za sebou. Si minulosť, ktorú už nezmením. Ukázal si mi, akému typu mužov sa mám vyhýbať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.