Keď niekoho miluješ, tak ho miluješ. Nie je žiadne „ale, keby, ak, …“. Je to zvláštne, ale človeka milujeme aj pre jeho nedokonalosti. Pre vlastnosti, ktoré nás dokážu nahnevať, no bez nich by to nebolo ono. A keďže miluješ, nebudeš to chcieť ani zmeniť.

Preto by to nemal chcieť od teba ani on. No povedzme si pravdu, možno si sa už aj ty ocitla vo vzťahu, v ktorom sa o to snažil. Možno si predstavoval, že by si sa mala správať inak, robiť to či tamto, obliekať si iné šaty, nosiť viac či menej makeupu, nájsť si jemu podobné záľuby. A ty, celá zaláskovaná si mu na všetko kývla, veď ho miluješ, a chceš, aby aj on miloval rovnako teba. Keď ti to k tomu dopomôže, tak prečo nie.

No nie! Drahá, nikdy sa kvôli nikomu nemeň. Najmä nie kvôli chlapovi. Totiž, ak sa budeš hrať na niekoho iného, čo ak od seba odplašíš toho, kto by tvoje pravé ja miloval najviac na svete? Stál by vedľa teba ten pravý a díval sa nesprávnu verziu tvojej osobnosti. Iba preto, že si chcela očariť toho, kto ťa evidentne úprimne nemiluje.

Ale nejde len o chlapov. Ide hlavne o TEBA. Naozaj by si radšej potlačila svoje vlastnosti, robila to, čo ťa úprimne neteší a pretvarovala sa, ideálne, do konca svojho života? Ver, že jedného dňa by to všetko na teba doľahlo a vybuchla by si. Nahlas alebo potichu. Uvedomila by si si, že nemáš viac síl na túto hru a že ťa život s ním vyčerpal. Nikdy si pre neho nebola dosť dobrá. Ale to iba preto, že on nebol ten pravý pre teba.

Jedného dňa, keď budeš k životu úprimná, vojde ti doň niekto skutočný. Skutočný muž, ktorý ťa budeš skutočne milovať, a presne takú, aká skutočne si. Bude milovať každú tvoju „chybičku“, každý moment, ktorý strávi po tvojom boku. Vtedy si uvedomíš, že si pred ním úplne odhalená, no vadiť ti to nebude.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.