Už si si zažila nejaké tie vzťahy. Už máš niečo za sebou. Či je to prvá láska, zrada, sklamanie, nevera, nekompatibilita, … Niektoré vzťahy jednoducho skončili. Skončili v minulosti. Ale v tebe niečo z nich zostalo, či sa ti to páči alebo nie, bývalí partneri ťa poznačili.

A tvoje skúsenosti, ktoré si v akomkoľvek vzťahu nadobudla, ťa budú ovplyvňovať a sprevádzať ďalším tvojím životom. Otázka znie: Ako naložiť s tým, čo o sebe a o druhých vieš? Ako sa zachovať nabudúce? Ako už viac nikomu neublížiť? Ako už viac nedovoliť, aby niekto ublížil tebe? 

Či chceš alebo nie, je to tak. Každý, koho v živote stretneš, v tebe zanechá svoju stopu, a na oplátku, si od teba niečo vezme. Nech si už mala niekoľko vzťahov, nosíš si v sebe kúsok z každého. Bez ohľadu na to, či si sa s niekým rozišla v dobrom alebo v zlom. Či ste si navzájom ublížili, akí boli tvoji bývalí partneri, či bol ten daný človek dobrý alebo zlý.

Nosíš si v sebe kúsok z každého!

1. Fázy vzťahov

Spoznávanie – to je tá fáza bud(uj)úceho vzťahu, kedy ešte nevieš, že toto bude človek, ktorý bude jedného dňa pre teba najdôležitejším na svete, aj keď niekde vo svojom vnútri v to dúfaš. Chodíte spolu von, píšete si, odhaľujete si intímne stránky vašich duší. Jednoducho sa spoznávate, až raz začnete cítiť niečo viac. Je to tá najkrajšia, najromantickejšia fáza.

Prvá pusa – áno, aj prvú pusu považujem za fázu vzťahu. Niekedy sa dá naplánovať, no niekedy vznikne sama zo situácie. Je to akýsi „vstup“ do vzťahu.

Ružové okuliare – všetko je jednoducho krásne. Motýle v bruchu, každý bozk chutí a veríš, že nikdy neomrzí. Spoznávate sa ešte viac, všímaš si partnerove gestá, čo má rád a čo neznáša. Spoznávate spolu svet, kráčate po svojej spoločnej ceste. Chcete byť spolu každú možnú minútu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating