Ak sa počas leta nechceš dusiť vo vlastnej šťave, mala by si si dobre rozmyslieť, čo si oblečieš. Ak je to možné, na rifle či obtiahnuté nohavice by si mala zabudnúť a zvoliť by si mala skôr voľnejšie a priedušnejšie materiály. Skvelou voľbou sú aj šaty, ktoré môžeš ľahko s čímkoľvek skombinovať a okrem lodičiek existuje viacero druhov letnej obuvi, ktorú k nim môžeš zladiť.

Must have tohto leta sú určite obyčajné biele šaty. V obchodoch ich nájdeš v rôznych strihoch, dĺžkach a materiáloch, pričom najlepšie sú ľanové, bavlnené či hodvábne. Naopak, vyhnúť by si sa mala umelým materiálom ako polyester, v ktorých by si sa len zbytočne potila.

Biela farba je tiež najlepšia voľba na leto, pretože odráža najviac slnečných lúčov a tebe nie je až také teplo, ako napríklad v čiernom. Čierna by mala byť počas letných teplých dní tabu, pretože čierna priťahuje slnko a tebe bude naozaj teplo.

Trendu bielych šiat sa prispôsobili aj výrobcovia a obchodníci a takýto kúsok nájdeš v regáloch viacerých obchodov s oblečením, napríklad v H&M, v Orsay či v Lindex. Naozaj si stačí len vybrať, aký typ sa ti zapáči.

K letu neodmysliteľne patria predovšetkým farby. Obľúbeným farebným letným kúskom sú maxišaty. Aj napriek tomu, že sú dlhé, bývajú z priedušnej látky a tebe v nich nebude teplo. Tieto nájdeš taktiež v takmer každom obchode. Či už zájdeš do Mango, Orsay, H&M alebo ostatných obchodov, na vešiaku si určite nájdeš tie svoje.

Nie každej žene maxišaty vyhovujú, preto si môžeš zvoliť aj klasické farebné letné šaty, ktoré majú dĺžku zhruba po kolená alebo trochu vyššie. Minimálne jedny takéto šaty by sa mali nachádzať v každom ženskom šatníku. Nájdeš ich snáď vo všetkých obchodoch s oblečením, na výber máš množstvo farieb a strihov.

Tieto tri typy šiat sú základ, ktorý by mala vlastniť každý správna fashion maniačka. Samozrejme, že existuje ešte množstvo rôznych druhov, ale tam už závisí len na tebe, čo sa ti páči. Ak nechceš nosiť šaty, pretože máš väčšie stehná, ktoré sa ti o seba otierajú, prečítaj si náš článok, v ktorom nájdeš zaručené tipy, ako proti tomu bojovať.

Zatiaľ ti prinášame ešte inšpiráciu od fashion blogeriek a báb na Instagrame, ktoré sa môžu popýšiť naozaj krásnymi kúskami. Ktoré šaty sa ti páčia najviac a najradšej by si ich mala vo svojej zbierke?

View this post on Instagram

Because you can never have too many flowers 🌼

A post shared by Sophie Knight (@sophielouisesdiary) on

View this post on Instagram

Ça part dans tous les sens 💨

A post shared by Noémie (@noemieroula) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.