CK. Dve písmenká, ktoré sú symbolom luxusu najhrubšieho zrna. Hovorí sa, že ak nemáš aspoň jeden kúsok z dielne Calvina Kleina, nevieš, čo je móda. Jeho kúsky sú nadčasové, jednoduché, drahé, no aj tak ročne dosahujú miliónové tržby a sú i dnes medzi mladými veľmi obľúbené.

Značka Calvin Klein je ikona založená v roku 1968, kedy sa otvoril obchod v New Yorku, kde bola uvedená kolekcia pánskych a dámskych kabátov. O rok neskôr sa Calvin Klein objavil na titulke časopisu Vogue a následne rozšíril dámsku kolekciu o športovú módu, klasické saka a spodné prádlo.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

Zaujímavosti o Calvinovi Kleinovi

  • Pre mladého Calvina bola najväčšou inšpiráciou jeho babka – krajčírka. Tínedžerské roky strávil samo-štúdiom dizajnu a navrhovaním vlastných modelov.
  • V roku 1997 rozšíril činnosť o výrobu hodiniek.
  • Do vlastného biznisu sa pustil ako 25-ročný s pomocou svojho priateľa z detských čias, ktorý mu požičal 10 000 dolárov na rozbeh firmy. Dlh bol splatený veľmi rýchlo, pretože za prvé štyri roky fungovania firma zarobila viac ako 4 milióny dolárov.
  • Je známy ako minimalista a majster farieb, taktiež svojimi provokatívnymi návrhmi.
  • Držiteľ najrôznejších ocenení za módne návrhárstvo predal v roku 2005 svoje impérium za 430 miliónov dolárov americkému košeľovému gigantu Phillips-Van Heusen, značka ale zostala.

Calvin Klein a celebrity

Spodné prádlo Calvin Klein sa preslávilo predovšetkým v 90. rokoch 20. storočia vďaka Kate Moss a plagátom s popovým spevákom a súčasným hercom Markom Wahlbergom. Medzi ďalšie známe tváre patrí Justin Bieber, David Beckham, Scarlett Johansson, Diane Kruger a Zoe Saldana.

Pikošky o značke

  • Calvin Klein predstavil minulý rok kompletne priehľadný sveter za 1800 eur.
  • Asi najznámejšia a najprovokatívnejšia reklama tejto značky vyšla v roku 1980 s Brooke Shields, kedy na otázku, čo je medzi ňou a jej Calvin Klein Jeansami odpovedala, že nič. Táto reklama sa považuje za najprovokatívnejšiu reklamu v histórii reklamy a mnohí ľudia ju odcudzujú ako reklamu pre pedofilov, pretože počas natáčania mala Brooke 14 rokov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.