Poraz svoj strach

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mať obavu z nových vecí a noviniek v našom živote nie je zlé, je to normálna ľudská reakcia. Zbaviť sa ho úplne nie je možné, ale na druhej strane práve strach ťa môže posunúť v mnohých veciach dopredu. Niekedy je správny, ak sa chystáš urobiť niečo pre teba nebezpečné, inokedy ťa ale môže brzdiť v rozhodnutiach, ktoré by tvoj život zmenili k lepšiemu. Ako mu však nepodľahnúť a naďalej žiť plnohodnotný život?

Na strach je nutné ísť postupne. Nič nejde zo dňa na deň. Dôležité je, aby si s ním začala malými krôčikmi bojovať. Predsa žijeme len raz a svoj čas, život a príležitosti, ktoré ti tvoj osud dáva do cesty, musíš uchopiť do rúk a ukázať, že všetko zvládneš.

Základom je priznať si, odkiaľ pramení, a ktoré veci v tebe tento pocit vyvolávajú. Postupne by si ich mala začať robiť. Nemusíš sa báť zlyhania. Ak sa ti to nepodarí prvýkrát, o to väčšiu motiváciu budeš mať druhý či tretí raz. Týchto 7 bodov, činností či odporúčaní ti pomôže pomaly, ale isto prekonať všetko, čo ti príde do cesty.

Ako zvládnuť strach

1. Sebavedomie

Strach v nás niekedy plynie aj z nedostatočného sebavedomia. Každé ráno sa pozri do zrkadla, povedz si, že si silná žena, ktorá zvládne všetko, čo jej osud hodí pod nohy. Ak si to nechceš rozprávať, napíš to na papierik, ktorý si prilepíš niekde na viditeľné miesto. Buduj si svoj vzťah k sebe samej, a tak budeš môcť svoj strach poslať do koša.

2. Vystúp z komfortnej zóny

Nemusíš hneď robiť všetko, z čoho máš obavy. Okamžite ísť lietadlom sama do sveta či opustiť prácu. Vystúpiť z komfortnej zóny by si mala po malých krôčikoch.

Namiesto vzdialenej krajiny skús sama navštíviť miesto na Slovensku alebo Českú republiku, v ktorej sa bez problémov dorozumieš a nie je to tak ďaleko. Postupne zistíš a nadobudneš odvahu aj na vzdialenú Ameriku či Indiu.

Objavuj nové krajiny bez strachu.
zdroj: pexels/Andy Vu

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife