Prečo ho vlastne používaš? Ak nie, gratulujem, a ak áno, vážne sa nad tým zamysli. Dosť ma to totiž irituje, už to nie je len trend, ale samozrejmosť, že sa dievča maľuje. Už od malého veku, je to predsa cool.

Pamätám si jednu príhodu ešte zo základnej školy. Dievča, o ktorom ti idem povedať, bolo len v druhom ročníku, teda malo osem. Do školy prišlo detsky namaľované – modré tiene a nešikovne nanesený rúž. Učiteľka ju poslala domov, kde sa mala umyť. Školu sme mali v dedine, takže ju pani upratovačka naozaj odviedla domov a pomohla jej odlíčiť sa. Možno drastické, ja viem, no ja si myslím, že tá učiteľka mala pravdu. Dané dievča sa však nepoučilo. Teraz je ono siedmačkou, a ja, keď niekedy idem do školy autobusom, ju stretávam. Na tvári má plno mejkapu, a z mihalníc sa jej trúsi špirála. Prečo???

zdroj: unsplash.com

No, predsa to tak robia všetci! A všetci to schvaľujú, všetky mamky a ockovia. Možno je to smiešne čítať od sedemnásťročného dievčaťa, no ja určite plánujem svoju dcéru viesť k uznávaniu prirodzenej krásy.

Áno, aj ja som mala obdobie, asi rok dozadu, kedy som experimentovala s mejkapom. Jednoducho sa mi to páčilo. Otázka prečo sa mi to páčilo, je už ale zložitejšia. Keď sa namaľuješ prvýkrát, si iná, asi ako keď si radikálne ostriháš vlasy. Prvé tri dni si z nového účesu nadšená, no postupne zisťuješ, že vlasy sa nedajú dať do vrkoča, a tak, aj keď je to nepraktické, ich nosíš rozpustené, a postupne si zvykneš. To isté sa deje aj pri mejkape. Aj keď sa ti vlastne ráno nechce maľovať, dáš si mejkap, lebo si si ty a ľudia okolo už naň zvykli. Keď raz začneš, cítiš sa s mejkapom krajšia, sebavedomejšia, no keď ho nemáš, všetko padá. Je jednoduchšie sa páčiť sama sebe taká, aká si, vtedy si krásna a sebavedomá stále 🙂

zdroj: unsplash.com

Ďalšie fakty, prečo nie mejkap: stojí to plno peňazí. Ver mi, radšej tých desať eur daj na lístok na vlak, s kamoškou si spravte výlet na Štrbské pleso. Líčka vyštípané od mrazu sú krajšie, než tie umelé, a… aj tie fúzy od horúcej čokolády pritiahnu viac pohľadov než ten krikľavý rúž!

A okrem toho, ja zastávam názor, že úsmev je ten najkrajší šperk, nič iné nepotrebuješ! V lete na dovolenke som na sebe nemala ani kúsok mejkapu, načo aj, aby sa roztiekol? A cítila som sa krajšie a sebavedomejšie ako nikdy predtým. Vieš, viac zahreje pri srdiečku veta Si tak krásna, stále, keď sa na teba pozriem sa usmievaš! ako Och, máš farbu na perách...

Nerob veci preto, aby si splynula s davom! Práve naopak, buď originálna, iná, urob si po svojom, a všetkým ukáž, že byť iná nie je zlé!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.