Dnes nad ránom som sa prebrala. Neviem z akého dôvodu. S ešte zlepenými očami som chcela zistiť koľko je hodín. Bolo niečo po štvrtej. Na displeji okrem času svietil aj ikonka Skypu. Zahrialo ma pri srdiečku. Jediný, s kým komunikujem cez Skype si ty. Trošku ma to zaskočilo. Bola to správa na rozlúčku a zároveň si mi prial krásny čas. Ešte stále rozospatá som niečo odpísala a zaľahla som naspäť.

Dnes je ten deň kedy odchádzaš na dva týždne do Thajska. Na jednej strane sa teším, pretože viem ako veľmi miluješ teplo a more. Na druhej strane sa začínajú dva týždne plné myšlienok, rozhodovania, zabúdania a sebazaprenia. Prečo? Hneď vysvetlím.

Náš vzťah sa skončil už skoro pred rokom, no obaja dobre vieme aké to medzi nami stále je. Keď som s tebou, správame sa k sebe akoby sme boli vo vzťahu. Teda, až na to, že si nehovoríme ako veľmi sa milujeme. Stále ma oslovuješ tými nádhernými slovíčkami, ktoré vznikli z tej najväčšej lásky a šťastia. Fungujeme proste ako dvaja ľudia, ktorí sa ľúbia. Lenže… My sa už predsa neľúbime. Alebo sa snáď mýlim? Minimálne z tvojej strany to tak je. Ako to cítim ja? Tak, že by som najradšej vykričala do celého sveta ako veľmi mi na tebe, povedzme, záleží. Cítim sa neisto. Stále ma naháňa myšlienka, či predsa len neleží hlboko v tvojom srdiečku niečo viac ako mi tvrdíš. Ach, kiežby som mala pravdu!

A tak som sa rozhodla, že tieto dva týždne si na teba nedovolím myslieť. Že ti napíšem maximálne jeden alebo dva maily a aj to len s veľmi dôležitými informáciami. Budem sa zameriavať na seba, nedovolím si pozerať sa na tvoju fotku. Odpútam sa od teba a nebudem analyzovať, čo a prečo sa medzi nami vlastne deje. Sama sebe som sľúbila dať sa do poriadku, viac neplakať a konečne sa nezaoberať miliónmi otázok v mojej hlave. Vieš, tak trošku dúfam, že za tie dva týždne prídeš na to, ako to medzi nami je. Možnože verím v to, že mi povieš niečo, čo mi konečne objasní našu situáciu. A možno si len prajem aby som po tvojom návrate našla správu so slovami ako veľmi som ti chýbala a ako si na mňa myslel a nevedel sa dočkať kedy mi konečne budeš môcť nie len napísať ale snáď ma čoskoro aj vidieť…?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.