Angelina Jolie a Brad Pitt patrili k celebritným párom, ktorých vzťah vyzeral priam idylicky. Úspešní herci a rodičia 6 detí však po viac ako 10 rokoch vzťahu oznámili rozvod. A jeho následky sa s nimi ťahajú dodnes. Aktuálne podľa zdrojov Daily Mail vyhral jeden dôležitý súdny spor nad svojou exmanželkou Brad.

„Brangelina“ – pod touto prezývkou poznal ikonickú dvojicu celý svet. Obľúbení herci tvorili krásny pár, spoznali sa už v roku 2004 pri natáčaní filmu, no Brad bol v tom čase ženatý. O 2 roky neskôr bolo všetko inak a s Angelinou čakal prvé dieťa.

Neskôr im pribudli i vďaka adopcii ďalšie deti a svoj dlhodobý vzťah potvrdili v roku 2014 svadbou. O ďalšie 2 roky však šokovali správou, že sa budú rozvádzať. Doteraz s deťmi trávila čas najmä Angelina, ktorá sa s nimi uzavrela doma aj počas pandémie.

57-ročný herec tak už 5 rokov bojuje na súdoch za rovnaké práva v starostlivosti o deti, aké má aj jeho bývalá žena. 5 detí je totiž ešte stále maloletých. Herec chce s nimi tráviť rovnaký čas a konečne sa mu to podarilo. Podľa predbežného rozhodnutia súd priznal obom rodičom spoločné opatrovníctvo a nie len výlučne pre matku, ako to Angelina chcela.

Po niekoľkých mesiacov výsluchov a odborných posudkoch súd uznal, že obom patria rovnaké práva, no Angelina a jej právnici sú rozhodní odvolať sa a ďalej bojovať za to, aby deti ostali výlučne v starostlivosti matky. Podľa nej je to pre ich rodinu najlepšie a najzdravšie riešenie.

Zdroj: dailymail.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.