Deti a ich výchova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Hovorí sa, že deti musíš naučiť, ako myslieť, ale nikdy nie to, čo si majú myslieť. Svoju osobnosť si musia formovať sami a nie vyrastať na tvojich názoroch, s ktorými sa možno v budúcnosti ani nestotožnia. Avšak to nie je všetko, čo pod výchovu musí spadať, ak chceš, aby z tvojej malej princeznej vyrástla úspešná žena. Tieto veci sú najdôležitejšie.

Smutné je, že napriek tomu, ako doba pokročila, tak stále máme zaužívané niektoré zastaralé zvyky vo výchove. A to napríklad fakt, že dievčatá učíme hlavne to, ako byť matkami, gazdinami, dobrými manželkami, ale už málokedy ich podporujeme v ich vlastných snoch. Čo by chceli slobodne robiť, bez ohľadu na svoje okolie. Týchto 5 vecí musíš naučiť deti, a hlavne dcéry, ak chceš, aby boli úspešné.

Deti a ich výchova
zdroj: Unsplash/Sai De Silva

5 dôležitých bodov výchovy

 Ver svojim snom

Najväčšiu podporu, ktorú vieš dať svojej dcére, je to, keď veríš jej snom a podporuješ ju. Aj keby chcela byť princeznou, kozmonautkou alebo bagristkou. Je jedno, aké má teraz detské vnímanie, ale dôležité je, aby si dôverovala a samu seba dokázala podporiť vo svojich víziách a cestách. Iba tak uspeje v tomto zlom svete a nezahodí veci, po ktorých túži.

Buď vďačná

Áno, v podstate by bolo lepšie, keby hľadela vždy len na seba a svoje blaho, lebo takí ľudia sa majú na oko lepšie. Ale to nie je pravda. Pod škrupinkou sú to prázdne schránky, ktoré za veľa nestoja. Naopak, ty ju nauč, aby bola vďačná za všetko, čo sa jej v živote deje, za každú maličkosť, ktorú jej dni prinesú. Vtedy jej život zošle tie najkrajšie momenty, ktoré pre ňu budú veľa znamenať.

Deti a ich výchova
zdroj: Unsplash/Thiago Cerqueira

Rešpektuj všetkých rovnako

Veľa ľudí si nezaslúži rešpekt, pretože ho neprechovávajú ani oni voči tebe, ale nauč ju, aby nebola taká istá zadubená. Pretože práve týmto im vytrie zrak a ukáže, že jej mentálne hľadisko je na úplne inej úrovni. A taktiež nikdy nevieme, ako skončíme. Rovnakú úctu si zaslúži bezdomovec, ako aj prezident. Nepoznáme nikoho príbeh, a preto nesmie súdiť. Je to cnosť, ktorú si na nej budú vážiť a môže jej zaručiť úspech.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife