výlet

Leto ešte stále nekončí a pokiaľ ho chceš využiť naplno aj s vašimi ratolesťami, ale nevieš kam ísť na výlet, si na správnom mieste. Slovensko patrí medzi krásne krajiny, ktoré majú veľké možnosti ohľadne cestovania, spoznávania a aj zábavy.

Máme tu zaujímavé jaskyne, nádherné parky, zoologické záhrady, ale aj turistické cestičky, ktoré zvládnete ako rodina všetci spolu. Ponúkame ti 10 NAJ miest na výlet a verím, že si každá nájde to svoje.

Vrbické pleso

Nielen, že je najväčším v Nízkych Tatrách, ale je dokonalým tichým miestom pre ľahkú turistiku. Počas prechádzky popri plese prídete až k detskému ihrisku, na ktorom sa tvoji malí „špunti“ môžu vyjašiť do sýta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @b.renca

Skalnaté pleso

Ak nasadnete na lanovku v Tatranskej Lomnici, vyvezie vás až na nádherné Skalnaté pleso. Nachádza sa pod Lomnickým Štítom, ktorý robí kulisu detskému ihrisku, nazývanému Svištia krajina. Je tam plno preliezok a stien na lezenie.

Muránska planina

Úžasná príroda, pokoj a malé sysle, ktoré okolo vás budú pobehovať. Toto je spojenie príjemného a zábavného, čo nájdete na Muránskej planine.

Jánošíkove diery

Ak máte radi trochu vzrušenia, tak toto je presne pre vás. Rebríky, ktoré sa nachádzajú v celej oblasti sú super skúsenosťou. Ak však máte deti menšie, môžete sa dostať aspoň na začiatok dier a užiť si potôčiky, ktoré tam pretekajú a samozrejme krásnu prírodu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie