instagram/petohli, instagram/xsanta123

Momentálne počasie nám neumožňuje si vychutnať turistiku v plnom rozsahu. Ranné hmly sú však na niektorých miestach čarovné!

Tieto oblasti sa rozhodne oplatí navštíviť aj vtedy, keď nesvieti slnko.

Veľká Fatra

Toto pohorie sa nachádza v Žilinskom kraji. Je husto zalesnené, čo sa páči najmä milovníkom stromov. Ak máš v tomto období veľa stresu, môžeš si ich pár objať 🙂 . Oblasť Veľkej Fatry je obľúbenou letnou, ale aj zimnou turistickou lokalitou.

Banská Štiavnica

Toto historické mesto ťa dostane cez leto najviac, no môžeš ho obdivovať aj počas jesene a zimy. Má jednu z najkrajších kalvárií, ktorú musíš vidieť. Nachádza sa v údolí Štiavnických vrchov, preto je skoro celé mesto na kopci.

Kvačianska dolina

Táto dolina patrí k najkrajším dolinám, ktoré na Slovensku nájdeš. Krásne vyhliadky, skaly, vodné mlyny a vodopády tu sú na jednom mieste. V hmle a nepeknom počasí to má ešte čarovnejšiu atmosféru.

Vychylovka

Skanzen Vychylovka leží v Kysuckej vrchovine. Celé územie je chránené, preto sa môžeš pokochať nádhernou prírodou okolo. Nájdeš tu historické domčeky a drevené objekty, ktoré ťa určite zaujmú.

Terchová

Táto obec je známa hlavne svojou kultúrou a tradíciami. Cez leto sa v Terchovej konajú Jánošíkove dni, ktoré sú veľmi úzko späté s tradíciami. Jánošíkove diery musíš navštíviť za každého počasia – nájdeš tam okolo 20 vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka.

Ľubochnianska dolina

Táto dolina je najdlhšou dolinou na Slovensku. Meria 25 kilometrov  a je známa tým, že v doline žijú najväčšie slovenské šelmy (medveď hnedý a rys ostrovid). Dá sa prejsť aj na bicykli, pretože celou dolinou prechádza cyklotrasa.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie