Toxickí ľudia ťa zničia, ak sa nebudeš brániť

Toxickí ľudia sú všade vôkol nás – kolegovia, priatelia, rodina. Hoci to možno vyznie hrubo, títo jedinci nám svojou prítomnosťou škodia a ak včas sami nezasiahneme, ešte viac si uškodíme. Ako však na to? Opýtali sme sa psychologičky Mgr. Ingrid Molnárovej z online poradne MOJRA

V našich predchádzajúcich článkoch sme sa téme toxických ľudí či citových upírov venovali už niekoľkokrát. TU nám odborníčka popísala 5 hlavných vlastností, ktorými sa vyznačujú toxickí priatelia, ale aj ich najčastejšie formy správania.

V ďalšom článku nám vysvetlila, kto sú citoví upíri, čo je pre nich charakteristické, ale aj prečo je ich prítomnosť v našom živote nebezpečná.

Tentokrát sa pozrieme bližšie na to, či a ako je možné sa voči tomuto typu ľudí chrániť. Ako si stanoviť zdravé hranice vo vzťahoch voči nim? Dá sa vôbec vyhnúť ich negatívnemu vplyvu bez toho, aby sme museli prerušiť vzťahové väzby?

Ak sa nebudeš brániť, toxickí ľudia ťa zničia

Psychologička Mgr. Ingrid Molnárová pre redakciu Odzadu.sk popísala 6 spôsobov, ako si stanoviť zdravé hranice vo vzťahoch s takýmito jedincami. Vysvetľuje, že toxickí ľudia sú presným opakom tých, ktorí v teba veria.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife