Hollywood je priam továreň na tento typ filmov. O dvoch najlepších kamarátoch opačného pohlavia. Trávia spolu takmer všetok čas. Zrazu sa jeden z nich zamiluje a v tej chvíli si ten druhý uvedomí, že ho miluje. Prvý z nich skončí so zlomeným srdcom a nakoniec si obaja uvedomia, že sa navzájom milujú. Najprv kamarát a kamarátka, teraz zamilované hrdličky. Je to realita? Naozaj priateľstvo medzi mužom a ženou neexistuje?

Pravdou je každopádne to, že priateľstvo medzi mužmi, ženami, mužom a ženou, je rozdielne. Ženy pre seba chtiac či nechtiac predstavujú konkurenciu. Tvoj najlepší kamarát ti s najväčšou pravdepodobnosťou nevypovie tichú súťaž o krajšiu kabelku. Nemusíš riešiť make up alebo či spolu oblečenie ladí. Jasné, že chceš vyzerať dobre aj pred ním. Ani pred kamarátkou sa nemusíš hanbiť. Ale všetci vieme, že chlapi majú menšiu tendenciu, hoci aj len v hlave, riešiť takéto maličkosti. Ak sa mu na tebe niečo nezdá, nebude sa to snažiť so ženskej solidarity prehliadať. Na rovinu ti povie, čo si myslí.

zdroj: unsplash.com

Ak máš „svoje dni“ dopredu vie, že ti bude liezť na nervy. Buď je dosť rozumný a utečie alebo ti povie, aby si sa už konečne pozbierala. Na plač a prežieranie sa máš predsa kamarátky. Aj keď, povedzme si na rovinu. Je to rozdiel či vás cez smutnú chvíľu uteší ženské alebo mužské objatie. Nie preto, že je ženské menejcenné. Ale to mužské vám dodá pocit sebaistoty. Zvlášť, keď pokiaľ ste vo vzťahu.

Áno, ak spolu dvaja ľudia trávia tak veľa času, pomáhajú si, dôverujú si…vznikne medzi nimi láska. Láska má však rôzne podoby. Môže to byť láska milenecká, súrodenecká aj čisto kamarátska. Hovorí sa, že váš frajer by mal byť zároveň najlepším kamarátom a je to pravda. Ak sa z vášho najlepšieho kamaráta stane váš partner, vyhrali ste „jackpot“. Dokonale vás pozná. Možno lepšie, než sa poznáš ty sama. Ak je pre nás niekto od začiatku objektom záujmu, aj bez nášho vedomia sa snažíme pred ním vykresliť v čo najlepšom svetle. Ak je však „len kamarát“ nedáme si toľkú námahu, takže ho potom vo vzťahu len zriedka niečo prekvapí.

zdroj: unsplash.com

Nemusí sa to však stať. Ja verím tomu, že môžu ostať najlepšími kamarátmi a cítia to tak obe strany. Aj ja mám svojho najlepšieho kamaráta. Už trinásť rokov a nevymenila by som ho. Síce by som ho nepasovala za svojho módneho poradcu, ale sú veci, s ktorými sa oveľa radšej zverím jemu, než ktorejkoľvek kamarátke. Nesúdi, neanalyzuje. Vypočuje si, niečo k tomu povie a ide ďalej. Nevracia sa k miliónkrát k tej istej veci tak, ako to máme my ženy vo zvyku. A ja mu ďakujem, že ho mám a že so mnou vydrží chvíle, ktoré mám so sebou problém vydržať aj ja sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.