unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme. Preto si ich vyberajme dôkladne!

Ak ich už pri sebe máme, urobme všetko preto, aby naše puto rástlo a upevňovalo sa. Na dnešnú počesť medzinárodného dňa priateľstva sme si pre teba pripravili článok, v ktorom nájdeš tipy, ako si byť so svojou najlepšou kamarátkou ešte bližšia.

1. Nesúď

Jedným zo základných aspektov priateľstva je vedieť toho druhého prijať presne takého, aký je a zbytočne ho nesúdiť. Vedieť prijať aj cudzí názor a snažiť sa ho pochopiť. Ako inak by pri tebe mohla byť sama sebou?

2. Dávaj pozor na to, čo sa jej páči a čo nie

Možno to znie jednoducho, no uvedom si, že ak dookola svoje kamarátke navrhuješ aktivitu, ktorú neznáša, pravdepodobne sa nebude cítiť pohodlne a ani tak, že ju počúvaš.

3. Pamätaj si jej členov rodiny

Keď si začnete byť blízke začnete sa rozprávať aj o svojich rodinách. Preto sa ju pokús počúvať a zapamätať si to, čo ti o nich hovorí. Zblíži vás to, ver mi.

#Sisterpower 💕 @katushalobanova @masha_lobanovaa via @minskgirl

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

4. Nemeškaj

Každému lezie na nervy, keď musí permanentne na niekoho čakať. Nie si kráľovná a časom to prestane baviť každého. Len si predstav, či by si na seba takto nechala čakať aj učiteľa na skúške.

5. Chráň vaše tajomstvá

To, že sa ti niekto rozhodne zveriť svoje tajomstvo je veľká vec. A ešte väčšia je vedieť ho udržať. Zdieľanie citlivých informácií posilňuje priateľstvo, no ich „vytrúbenie“ do celého sveta ho dokáže úplne zničiť.

6. Pýtaj sa jej ako sa má

Každý sa rád rozpráva o tom, čo jeho trápi a aké má zážitky. No uisti sa, že aj tvoja priateľka dostane priestor na to, aby bola vypočutá.

7. Otvor sa

Ak vieš, že je to dobrá kamarátka, tak sa naozaj neboj otvoriť a zdieľať s ňou to, čo prežívaš. Či už sú to tvoje myšlienky, sny, túžby, strach, obavy… Zdieľanie tvoje „vecí“ môže viesť ku veľmi produktívnej diskusii.

#DoubleTrouble in Italy @alexandralapp_ @lenaterlutter

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

8. Buď úprimná

Nič nezabije priateľstvo tak ako lož. Občas nám príde jednoduchšie zaklamať a vyhnúť sa tak niečomu, na čo nemáme náladu, no z dlhodobého hľadiska to nie je absolútne správne. Úprimnosť sa cení, vždy!

9. Zdieľaj s ňou zážitky

Rozprávanie rôznych príbehov, ktoré si zažila má doslova blahodarný účinok na medziľudské vzťahy. Už od pradávna sa ľudia rozprávali o tom, čo zažili a spájalo ich to viac, než čokoľvek iné. No daj pozor na to, aby to neboli len vymyslené bájky.

10. Neskrývaj svoje negatívne emócie

Dnes nás spoločnosť učí, aby sme stále boli pozitívne naladení a usmievali sa. No každý, kto žije vie, že nie vždy sa to dá. Je zbytočné tváriť sa pred kamarátkou, že je všetko ok, pokiaľ to tak nie je. Dobré emócie vás dozaista spoja, no tie zlé vaše puto upevnia ešte viac.

11. Vypočuj si jej problémy

Nie nadarmo sa hovorí: „V núdzi poznáš priateľa.“ Takže sa nauč nielen rozprávať o svojich problémoch, ale ich aj počúvať od tvojej priateľky. Už len to, že si ju vypočuješ jej pomôže. Ak je však vieš navyše pomôcť, je to len lepšie.

12. Buď pozorná

Občas sme veľmi zamerané len na seba. Až tak, že prestaneme vnímať emócie a nálady ľudí okolo nás. Buď pozorná priateľka a všímaj si, či tvoja kamarátka nepotrebuje pomoc aj bez toho, aby o to prosila.

13. Odpúšťaj

A často. Každý robíme chyby. A občas sa kvôli nim veľmi trápime. Nebuď zlá a nedus ju len preto, že si si vravela, že jej musíš niečo „vrátiť“. Nauč sa odpúšťať a tvoja kamarátka to určite ocení.

14. Neignoruj

Snaž sa ostať v kontakte. Ak to nejde v reále, máme tu internet, volania a správy. Ak ti na niekom záleží a zažili ste spolu toho už veľa, nejaká diaľka alebo aktuálny nedostatok času vás predsa nemôže rozdeliť.

15. Urč si svoj vlastný priestor

Keď sa s niekým spriatelíš natoľko, že spolu začnete tráviť každú voľnú chvíľu, môže sa stať, že dostanete ponorkovú chorobu. Preto je dobré určiť si hranice a občas, keď sa na to cítiš, stráviť čas aj osamote.

 

zdroj: 1md.org

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife