vysoká škola
pexels/Ivan Samkov pexels/cottonbro studio

Sú to tie najlepšie roky života. Predĺžia sa ti študentské zľavy, vlaky zadarmo a máš mnoho výhod. Vysoká škola sa oplatí najmä kvôli zážitkom, spomienkam a príležitostiam. Tieto 3 veci musíš počas vysokej školy zažiť, pretože je možné, že na to neskôr už nebude čas. Tieto 3 veci ti prináša vysokoškolský život.

Vysokoškolský život je v mnohých oblastiach náročný. Aj napriek tomu, že si už dospelý človek, mnoho ľudí ťa berie ako dieťa, pretože študuješ. Taktiež je nevýhoda, že nemáš takmer žiadny voľný čas. Mnoho vysokoškolákov popri štúdiu aj pracuje. Avšak práca na pozícii brigádnika veľa nevynáša.

Takže sa buď učíš, alebo trčíš v práci. To však nie je pravý vysokoškolský život, o akom si asi snívala. Všetko sa dá napraviť a ty počas vysokej školy zaručene musíš stihnúť a zažiť aj tieto 3 veci. Možno to je posledná možnosť, ako spraviť poriadny žúr a pár životných chýb, na ktoré ale budeš navždy spomínať.

Čo potrebuješ vedieť ako vysokoškoláčka, kam sa zapísať, ako to funguje, sme ti napísali v našom staršom článku. Tu sú 3 veci, ktoré musíš zažiť na vysokej škole, ale pre zábavu a nie nadobudnutie vedomostí. Vysoká škola totižto nie je len o učení sa na skúšky, prednáškach a brigádach, ale najmä o nových kamarátstvach, kontaktoch a skúsenostiach, ktoré ťa pripravia do života.

1. „Izbovica“

Párty patrí k mladému životu. Užívaj si to kým môžeš. Vyber sa von aj každý deň a užívaj si prítomnosť, keď na teba doma nečaká manžel a ani dieťa. Práve tieto roky slúžia k vyblázneniu sa a nabratiu zážitkov. Nič totižto nezačína slovami „Keď som pila čaj na izbe …“.

Kto nezažil poriadnu izbovicu, chodbovicu či katedrovicu, ako by na vysokú školu ani nechodil. Práve roky strávené na internáte sú tie najkrajšie, na ktoré budeš zaručene spomínať. Aj napriek tomu, že tvoja izba možno nevyzerá ako z dnešného storočia, sprchy sú väčšinou spoločné pre celú chodbu a o súkromí ani nehovorím, na druhej strane je to zážitok.

Počas izbovice či chodbovice spoznáš mnoho nových ľudí, ktorí bývajú v jednom bloku či na jednej chodbe. Získaš nových priateľov a poriadne sa zabavíš, pretože vysokoškolské párty sú väčšinou práve o tom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife