Po Bratislave sa na víkend plný umenia môže tešiť aj metropola východu. Umelecký projekt Biela noc sa totiž bude už tento víkend konať v Košiciach. Od 4. do 6. októbra tak v uliciach uvidíš množstvo umeleckých výstav, pričom najväčším lákadlom sú svetelné atrakcie dostupné iba v noci. 

Okrem svetelnej show sa počas týchto dní môžeš tešiť aj na diela, ktoré budú k dispozícii i počas dňa. Vizuálne, hudobné, filmové, a aj tie, ktoré zaujmú milovníkov literatúry. Všetky exteriérové inštalácie sú zdarma, ak sa chceš pozrieť aj na tie interiérové, musíš si zakúpiť festivalovú pernamentku BN PASS, ktorou zároveň podporíš aj ďalší ročník tohto festivalu. Tento rok budú v programe zahrnuté aj špeciálne diela pre deti.

Aby si neprišla o žiadnu atrakciu a nestratila sa, odporúčame ti stiahnúť si festivalovú mapu, ktorú nájdeš na oficiálnej stránke Bielej noci. Stiahnuť si ju môžeš aj do aplikácie, ktorá ťa celým víkendom prevedie, a navyše si tam môžeš naplánovať vlastnú trasu.

Ak budeš mať v meste nejaké otázky, na jednotlivých stanovištiach nájdeš dobrovoľníkov, ktorí ti so všetkým poradia. Keď sa chceš vyhnúť davu, organizátori odporúčajú začať s okrajovými bodmi programu a postupne mieriť do centra. To býva najviac vyťažené v čase od 19-tej do 20-tej hodiny.

A keďže Biela noc trvá až do východu slnka, tešiť sa môžeš aj na oficiálnu afterparty, ktorá sa bude konať v Tabačke Kulurfabrik.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.