facebook/HB Reavis & instagram/bratislavafashion.live/welina

Najväčší festival módy na Slovensku Fashion LIVE! je späť. Tri dni plné módy privítajú svojich priaznivcov od 15. do 17. októbra 2021 v úplne novej lokácii – na NIVÁCH.

Organizátori vyhľadávajú na prezentáciu prác módnych tvorcov netradičné lokality v Bratislave. Často ide o miesta so špecifickým významom či genius loci. Dejiskom tohtoročných módnych prehliadok bude nové Nivy centrum – multifunkčný projekt, ktorý priniesol Bratislave novú a modernú autobusovú stanicu, bohatý mix obchodov a služieb a unikátnu zelenú strechu.

Tento rok sme atmosféru 70. rokov našej poslednej lokácie zamenili za súčasný, čerstvo otvorený priestor, ktorý ešte dýcha novotou. Veľkorysý priestor v Nivy centre s impozantnými betónovými stĺpmi bude ideálnym miestom na návrat nášho podujatia po ročnej vynútenej ‘korona pauze’,” uviedla Zora Husarčíková, manažérka podujatia.

A ako bude vyzerať komplex Nivy?

Počas troch dní čaká návštevníkov catwalk s piatimi módnymi prehliadkami denne. Témou, ktorá sa odrazí na vizuáloch a scéne podujatia, je SILUETA. V jej duchu sa bude niesť aj fashion talk. „Každý rok si volíme tému z oblasti módy, ktorá je zastúpená v tvorbe dizajnérov, každý k nej však pristupuje svojím spôsobom. Táto téma sa odzrkadľuje aj v našom prístupe k tvorbe vizuálu podujatia, takisto ju návštevníci môžu vidieť v scéne. Dizajnéri, samozrejme, v svojej autorskej tvorbe spracúvajú svoje vlastné idey a inšpirácie,” dodáva Zora Husarčíková.

Koncept podporuje mladých 

Novinkou je aj obnovená súťaž Fresh Fashion Contest v spolupráci s nadáciou Tatra banky. Mladí začínajúci dizajnéri mali za úlohu spracovať tému RETHINK ME. Opätovne sa zamýšľali nad tým, čo v šatníkoch používame a ktoré kúsky si zaslúžia druhú šancu.

zdroj: Fashion Live!

Podľa odbornej poroty sa témy najlepšie zhostila dizajnérka Petra Famlerová, absolventka dizajnérskej školy Via Design v Dánsku, ktorá vo svojich návrhoch kombinuje mužský streatwear s tailoringom. Petra porotu zaujala vyzretým autorským rukopisom a udržateľným prístupom v tvorbe. Novú kolekciu vytvára totiž z nevyužitých zvyškov látok v ateliéri. 

Nebude chýbať Sršňová či Hanečka 

Do svetla reflektorov sa na prehliadkovom móle Fashion LIVE! opäť vracajú aj známe mená a značky. Predstavia sa mená ako Lenka Sršňová, Boris Hanečka, Michaela Ľuptáková, Michaela Bednárová (Puojd), Silvia Zrebná, Martin Hrča, Petra Weingart, Marina Žiaková so značkou Mariná, značka HAAZ, Ateliér 343 a značka freier. Nováčikmi na prehliadkovom móle FL! sú Lucia  Kürthi, Veronika Kostková wedding atelier a Ostrovska createur

V moderných priestoroch Nív budú prebiehať aj sprievodné podujatia. Návštevníci sa v priebehu októbra môžu zúčastniť fashion talkov so známymi osobnosťami zo sveta módneho biznisu alebo vymeniť svoje nenosené oblečenie na módnom SWAPE.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News