Mladá žena si nanáša krém na tvár
Pexels/Yan Krukov

Mať suchú pleť je v niektorých situáciách komplikovanejšie než mať akúkoľvek inú. V našom staršom článku si sa mohla dočítať o príčinách suchej pleti a o tom, na čo si dávať pozor. Určite nechceš, aby bola tvoja tvár neustále vysušená a stratila elasticitu.

Ak však často zabúdaš na pitie a si dehydrovaná, niet divu, že je tvoja tvár stále suchá a vytvárajú sa na nej šupinky. Tu nájdeš tipy na to, ako sa líčiť, keď máš suchú pleť.

Základné líčenie

Prvé video ťa naučí základy líčenia, ak trpíš suchou pleťou. Keď sa totižto maľuješ a tvoja pleť je vysušená, s make-upom vyzerá ešte horšie a to určite nechceš. Tento návod ti dá tipy na to, čo a ako robiť a nerobiť.

Prekrytie vyrážok

Ďalší postup ťa naučí, ako môžeš skryť vyrážky a čierne bodky, ktoré sa ti na suchej pleti objavujú. Budeš vyzerať upravene, aj keď použiješ len základný make-up. Toto líčenie sa skvele hodí do letných a spaľujúcich dní, preto mu daj šancu práve v tomto období.

O 5 rokov mladšia

Chceš vyzerať stále mlado a príťažlivo, ale máš suchú pleť? Vyskúšaj toto líčenie. Budeš vyzerať upravene a navyše ti odpočíta pár rokov a zakryje vrásky. Tie na čele a aj v okolí očí.

Tvár ako bábätko

V tomto videu nájdeš návod na to, ako docieliť pleť zamatovo hebkú ako bábätko. Po celý deň sa budeš cítiť tak, ako by si ju mala z porcelánu a nič ťa nezastaví v dobíjaní sveta. Raz darmo, make-up robí deň a ak žena tvrdí opak, nevie sa poriadne nalíčiť.

Už žiadne viditeľné póry

Posledné video ti ukáže líčenie na prekrytie pórov. Už nikdy viac nebudeš mať červené fľaky, viditeľné čierne bodky a obrovské póry. Samozrejme, ak ich máš na tvári viac, oplatí sa ísť ku kozmetičke, ale ako rýchlu pomoc toto líčenie oceníš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty