Hnedovlasá žena
Unsplash/Rafaella Mendes Diniz

Každá z nás má pred zrkadlom svoje vlastné problémy. Niektoré sa zmeniť nedajú a neostáva ti nič iné, len sa zmieriť s tým, čo ti boh krásy (ne)nadelil. S inými sa však dá efektívne bojovať tak, aby si sa vo vlastnej koži cítila lepšie. Práve s pokožkou toho riešime najviac. Citlivá, podráždená, mastná, aknózna, suchá, … a každá z nich si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Tentokrát sa zameriame na to, ako bojovať so suchou pleťou.

Veľa žien trápi práve suchá pokožka, ktorá je na dotyk až drsná, tvoria sa na nej šupinky, je pocitovo napnutá a nedrží na nej žiaden make-up. To, že je potrebné takýto typ pleti hydratovať, asi dobre vieš. Ale, robíš to naozaj správne?

Začni zvnútra

Hovorí sa, že vonkajšia krása je odrazom tej vnútornej. A v mnohých prípadoch je to jasne viditeľné. Ak máš kožný problém, zameraj sa aj na svoju stravu. Hydratáciu nepotrebuješ iba v podobe krému, ale najmä skutočného a pravidelného pitného režimu. Dôležité sú aj šťavnaté citrusy plné vitamínov.

Zdravá a vyvážená strava ti do tela dodá aj dôležité minerály. Zameraj sa na to, aby tvoje jedlo obsahovalo vitamín C, A, E, biotín, zinok a omega-3 mastné kyseliny.

Žena so zavretými očami
zdroj: Unsplash/Fleur Kaan

Cukor, veľa soli, alkohol či cigarety, tvoju pokožku iba vysušujú. Nie len, že si tým zhoršuješ jej stav, ale kvôli tomu aj starneš rýchlejšie, pretože sa ti tvoria vrásky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty