Jarná beauty rutina

Konečne k nám prišlo teplejšie počasie a vo vzduchu cítime jar. Všetky stromy navôkol kvitnú a tráva sa zelenie. Začiatok ďalšieho ročného obdobia nám pripomína, že by sme si mali „refreshnúť“ aj šatník. Zabúdať však netreba ani na našu pleť, ktorá je po zime suchá a povädnutá. Andrea Janitor, odborníčka na prírodnú kozmetiku z Mark face & body, ti teda prezradí, aká beauty rutina je v aktuálnom období najúčinnejšia.

Zázračné prípravky pre našu pokožku, vďaka ktorým sa za tri dni odstránia z tela všetky toxíny a naša pleť bude vypnutá a svieža, na nás útočia z každej strany. Sľubujú nám neuveriteľné účinky. Naozaj existuje zázračný elixír pre detox našej pokožky? A čo sa stane, ak to s tými zázračnými prípravkami preženieme?

Jarná beauty rutina, ktorá (ne)funguje

Krémy s ceramidmi

Počasie sa mení po celý rok a má to vplyv aj na našu pleť, a teda aj starostlivosť. V zime nám suchý a chladný vzduch vysušuje pokožku a môže spôsobiť, že jemné vrásky budú viditeľnejšie. Akými krémami teda začať?

Beauty rutina na jar
zdroj: Unsplash/Fleur Kaan

„Vhodné sú prípravky s ceramidmi, ktoré sú jednou z najdôležitejších zložiek lipidov našej pokožky. Pomáhajú zabrániť strate vlhkosti a podporujú zadržiavanie vody v koži, čo je mimoriadne dôležité práve pre suchú pokožku. Ich úbytok prichádza s vekom, ale príčinou sú aj vonkajšie faktory, ako chlad a vietor, nadmerné vystavenie UV žiareniu, agresívne čistiace prostriedky,“ vysvetľuje odborníčka.

„Nedostatok ceramidov môže viesť k nadmernej suchosti, podráždeniu až atopickej dermatitíde. Ak bojujeme aj po zime so suchou a popraskanou kožou tela, dôležité je udržiavať ju hydratovanú. Hneď po umytí nanesieme hydratačný krém alebo ešte do vlhkej kože vmasírujeme telový balzam alebo maslo, prípadne olej,“ hovorí Andrea Janitor, odborníčka na prírodnú kozmetiku z Mark face & body.

Po zime je dôležité urobiť si peeling. „Pravidelná exfoliácia pomáha pri suchosti kože, zbavuje ju odumretých buniek, prekrví ju a rozžiari. Hydratačné prípravky tak cez čisté póry ľahšie preniknú do kože. Nezabúdajme na jemný mechanický peeling v sprche aspoň raz týždenne, avšak nepoužívame ho na citlivú alebo podráždenú pokožku,“ dodáva.

Žena v župane si strieka sprej na tvár
zdroj: Unsplash/Kalos Skincare

„Do pleťovej rutiny môžeme na jar zaradiť rozjasňujúce a detoxikačné masky. Voľbou môžu byť ílové a iné práškové masky z prírodných surovín, ktoré sa aktivujú pridaním vody. Zanechajú pleť žiarivú a sviežu. Funkciu jemného peelingu plnia aj konjac hubky, ktoré čistia a zároveň rozjasňujú pleť,“ odporúča odborníčka na prírodnú kozmetiku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty