Jarná beauty rutina

Netoxická kozmetika

Je to dôležité najmä preto, že pri každodennej starostlivosti o pleť, ako aj pri jarných detoxikačných kúrach a beauty rutinách, používame množstvo rôznych prípravkov.

Síce v každom prípravku sú regulované látky, napríklad konzervanty a ich koncentrácia, v konečnom výrobku nesmie presiahnuť určitú stanovenú hranicu. Avšak, ak použijeme takýchto produktov viac, nevedomky si na pleti vytvoríme nežiaduci efekt.

„Prírodná kozmetika dnes už pokrýva celú paletu produktov starostlivosti o pleť, telo a vlasy, dokonca i dekoratívnu kozmetiku. Nejde len o občasné ,detoxikačné kúry‘, ale o každodennú rutinu,“ uvádza odborníčka.

Bbeauty rutina pre tridsiatničky
zdroj: Pexels/Yan Krukov

„Čistá prírodná a nontoxic kozmetika neobsahuje dráždivé a kontroverzné látky, ktoré by mohli mať na našej koži vedľajší efekt, v podobe podráždenia, vysušovania, dermatitídy a rôznych alergických prejavov. Predovšetkým neobsahuje syntetické parfumy, vysušujúce a iritujúce tenzidy, farbivá nahrádzajú extrakty z bylín alebo ovocné prášky,“ vysvetľuje.

Ako má vyzerať ranná a večerná beauty rutina na jar?

Používaním prírodnej kozmetiky sme šetrní nielen k pokožke, ale aj k nášmu telu. Rannú a večernú rutinu si pritom s prírodnou kozmetikou vieme vyskladať pomocou niekoľkých jednoduchých produktov. Ako uvádza odborníčka na prírodnú kozmetiku, je to napríklad hydrolát, olej, sérum a krém.

„Hydrolát a olej sú veľmi všestranné produkty. Používame ich na hydratáciu pokožky, osvieženie, upokojenie, tonizáciu, dočistenie pleti, aj ako podklad pod pleťové oleje. U nás vo výrobe sú dokonca základom výroby ďalších produktov – sér a krémov, v ktorých nahrádzame a obohacujeme vodnú zložku práve hydrolátmi,“ radí Andrea Janitor.

Je však prírodná kozmetika rovnako účinná ako konvenčné kozmetické prípravky?

Detox pre pleť
zdroj: Pexels/KoolShooters

„Mnohé aktívne látky na báze prírodných extraktov sa vyrovnajú svojimi účinkami konvenčným výrobkom. Prírodná kozmetika nie je teda len o šetrnosti, ale aj o účinnosti. Vrásky, starnutie pleti, kožné problémy ako akné, ekzémy, či lupiny vo vlasoch, dokážeme ošetriť aj prírodnou kozmetikou,“ uvádza.

„Treba však dodať, že tak ako konvenčná, aj prírodná kozmetika nesie v sebe iritačný potenciál a môže u niektorých citlivých jednotlivcov spôsobiť alergické reakcie,“ upozorňuje odborníčka.

Zdroj: Tlačová správa, Andrea Janitor, odborníčka na prírodnú kozmetiku z Mark face & body

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty