Suchá pokožka nás dokáže často poriadne potrápiť. Aj keď sa pravidelne krémujeme, sme zúfalé z toho, že je to zbytočné, pretože už o pár hodín máme pleť opäť suchú, tvoria sa nám šupinky a pociťujeme výrazné pnutie. Tiež máš pocit, že si vyskúšala takmer všetko, no nič nepomáha?

Teraz navyše začína chladné počasie, kedy máva problém so suchou pleťou oveľa viac žien, dokonca aj tie, ktoré majú iné typy pleti. Je to spôsobené zmenou počasia a najhoršie je, keď z chladu vstupuješ do teplej miestnosti a naopak. Suchý a studený vzduch zapríčiňuje vyparovanie vody z povrchu pokožky, kvôli čomu sa vrchná vrstva vysuší a začnú sa tvoriť šupinky. Počas toho pociťuješ, ako je tvoja pleť napnutá a je to veľmi nepríjemný pocit.

Čo zapríčiňuje suchú pleť

Nielen chlad, mráz či vietor stoja za vznikom suchej pleti. Nepomáha jej ani dlhý pobyt v klimatizovaných priestoroch, nadmerné slnenie bez používania kvalitných hydratačných prípravkov s ochranným faktorom alebo fajčenie. Obmedziť by si mala aj pitie alkoholu a kávy a namiesto toho by si si mala dopriať dostatočný prísun čistej vody.

zdroj: Pexels/cottonbro

Ak bojuješ so suchou pleťou, nemala by si si tvár často umývať vodou. A predovšetkým nie horúcou. Je mi jasné, že horúca sprcha je jediné, po čom túžiš po chladnom dni, ale svojej pleti tak nesmierne škodíš, pretože ju vysušíš ešte viac. Radšej používaj studenú alebo vlažnú vodu.

Daj si záležať na správnej kozmetike

Pozornosť by si mala venovať aj zloženiu kozmetických produktov, ktoré používaš. Daj si pozor, aby sa na prvých miestach v zložení nenachádzal alkohol, ktorý by ťa ešte viac vysušil. Naopak, mala by si vyhľadávať výrobky s kyselinou hyalurónovou, glycerínom, ceramidmi, bambuckým maslom či s rôznymi olejmi.

Čím menej zložiek bude v jednotlivých produktoch, tým lepšie. Zameraj sa napríklad na prírodnú kozmetiku, pretože tam v zložení nenájdeš nič škodlivé. Slovenská značka two cosmetics nedávno spustila predaj piatich rôznych sér na pleť, ktoré sú vhodné na všetky typy pokožky a účinne bojujú proti negatívnym vplyvom každodenného života v záujme zdravia a krásy.

Na dokonalú hydratáciu a posilnenie pružnosti pokožky je ideálne HA⁶ Hydratation Booster Serum, ktoré má inovatívne zloženie so 6 formami kyseliny hyalurónovej a 3 druhmi fermentovaných živých kultúr. Sérum efektívne bojuje proti vonkajším znakom starnutia, redukuje opuchy, zápaly a začervenania, zvyšuje elasticitu a v neposlednom rade dokonale hydratuje pleť.

Ak chceš okrem hydratácie predísť aj vzniku vrások, prípadne chceš redukovať už tie, ktoré máš, odporúčame Bakuchiol 1 % Anti Age Serum. Bakuchiol je rastlinná alternatíva k retinolu a má upokojujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú pokožke minimalizovať problémy spojené s citlivosťou a reaktivitou. Je silným antioxidantom, vďaka čomu pomáha bojovať proti prejavom starnutia, ako sú jemné vrásky a strata pevnosti.

Aj počas noci si tvoja pleť zaslúži prvotriednu starostlivosť. Tú môžeš dosiahnuť napríklad s Night Regeneration Serum, ktoré obsahuje aktívne látky ako AHA kyseliny, či prokyanidíny získané z švajčiarskeho hrozna Pinot Noir. Toto nočné sérum chráni pred degradáciou kolagénu, stimuluje obnovu buniek, vyhladzuje a znižuje začervenanie kože, či pigmentáciu.

Určite si už počula o tom, aký je vitamín C prospešný pre našu pleť. Overiť si to môžeš aj vďaka séru Pineapple Brightening s obsahom 2 foriem vitamínu C a enzýmu bromelaínu získaného z koreňov ananásu. Vitamín C je silný antioxidant, chráni pokožku pred pôsobením voľných radikálov, zjemňuje, regeneruje a obnovuje pružnosť pleti. Účinne pôsobí aj na jazvy po akné, tmavé škvrny či pigmentácie. 

Posledným sérom je Multi-tasking Vitamine Serum, ktoré je vhodné pre všetky typy pleti, najmä však pre aknóznu a mastnú. Účinné zloženie s niacínamidom obnovuje pokožku, zlepšuje vzhľad rozšírených pórov, upravuje matnosť a zjednocuje tón pleti. Pomáha tiež chrániť pokožku pred stratou vlhkosti a dehydratáciou tým, že zlepšuje jej prirodzenú produkciu ceramidov posilňujúcich pokožku.

O svoju pleť by si sa mala starať už v mladom veku. Čím skôr začneš, tým budeš mať v dospelosti a starobe menšie problémy. Používaj naozaj kvalitné produkty a nepozeraj sa len na cenu, ale predovšetkým na zloženie a na účinky daných výrobkov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.