Nepoznám ženu, ktorá by chcela mať na tvári dobrovoľne čierne bodky. Pre ich odstránenie nemusíš chodiť ku kozmetičke – čiernych bodiek sa zbavíš aj v pohodlí domova. Vyskúšaj tieto overené rady.

Zubná pasta

Najľahší spôsob je nanesenie zubnej pasty a následné umytie tváre. Toto riešenie však nie je vhodné pre každý typ pleti. Zubná pasta ťa účinne zbaví baktérií, no vysušuje pokožku (preto často pomáha aj pri akné). Predtým, než zubnú pastu vyskúšaš, uisti sa, že to tvojej pleti neublíži.

Čistiaca voda s čajovníkom

V drogériách nájdeš rôzne pleťové vody, ktoré ti môžu pomôcť. Na čierne bodky je však najúčinnejšia tá, ktorá obsahuje zelený čaj. Pleť bude upokojená a ak máš nejaké čierne bodky, tak sa nebudú vytvárať ďalšie. Zelený čaj obsahuje veľa antioxidantov, dokáže ťa zbaviť toxínov a aj nečistôt, ktoré máš na pleti.

Naparovanie tváre

Ak si chceš čierne bodky vytláčať, pretože si myslíš, že je to tá najrýchlejšia cesta, najprv si pleť poriadne napar. Naparovaním uvoľníš a prečistíš upchaté póry, pleť sa ti rozjasní a bude ako nová. Od nádoby s horúcou vodou by si mala byť minimálne 30cm, aby sa para dostala všade, no zároveň aby mohla unikať. So zavretými očami by si mala vydržať minimálne 10-15 minút na to, aby sa dostavil optimálny výsledok. Následne sa môžeš pustiť do vytláčania, no nezabudni si pleť po skončení dodatočne ošetriť.

Domáca maska

Táto maska je vynikajúca pomôcka najmä vtedy, keď sa ti nechce „vyhadzovať“ peniaze za produkty z drogérie. Na masku proti čiernym bodkám budeš potrebovať: ½ lyžice citrónovej šťavy a 1 vaječný bielok. Bielok vyšľahaj do peny a primiešaj šťavu z citróna. Masku si nanes na oblasti, ktoré sú najviac postihnuté čiernymi bodkami. Nechaj pôsobiť 30 minút a následne zmy.

Produkty s obsahom zinku

Ak nechceš používať domácu masku, vyskúšaj produkty s obsahom zinku. Zinok je protizápalový, upokojí začervenanú pleť a pomáha k tomu, aby sa ti čierne bodky nemnožili.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.