Žena v bazéne
Pexels/Eric Deine

Leto je obdobie horúčav, preto by si v prvom rade mala myslieť na hydratáciu. Nielen tela, ale aj tváre. V tomto článku sa dozvieš niečo viac a o tom, aké to má výhody a ako si môžeš sama doma vyrobiť chladivé masky na tvár. Zabezpečia ti hydratáciu počas celého dňa, preto sa s ich používaním nemusíš báť, že by bola tvoja pleť vysušená alebo slabá.

Vieš, prečo je hydratácia dôležitá?

Dostatočne hydratovaná pleť je pevná a neprejavuje sa na nej starnutie tak rýchlo, ako na pleti, ktorej sa nedostáva toľko hydratácie. Keď sa o svoju tvár budeš poriadne starať, žiadne odlupujúce šupinky a ani vrásky na nej nespozoruješ. Tvorbu vrások však môžeš obmedziť aj konzumovaním týchto potravín.

Ženská tvár v lete
zdroj: Pexels/Ben Scott

Tvár by sa v tejto oblasti dala prirovnať k rastline. Pokiaľ ju nepolievaš a nestaráš sa o ňu, bude ti na ňu padať prach a zvädne. Keď sa nestaráš o pleť, bude vysušená a postupne sa na nej podpíšu všetky známky starnutia. Poď teda odhaliť, ako si môžeš jednoducho a účinne vyrobiť chladivé masky na tvár aj doma.

Prípravky, ktoré sa dajú na výrobu použiť, pomáhajú zlepšiť a zrýchliť krvný obeh a stabilizujú rovnováhu vlhkosti. Použiť môžeš grapefruit, rastlinný olej, kyslú smotanu, med, aloe vera, uhorku, kefír alebo jogurt. Kombináciou týchto prvkov môžeš očakávať prekrvenie pleti, jej rozjasnenie, vypnutie a výsledok mladej a hydratovanej pleti na seba nenechá dlho čakať.

Smutná žena
zdroj: Pexels/Kate Gundareva

Na základnú masku použi buď jeden mesiačik grapefruit, nastrúhanú uhorku alebo dva listy aloe vera, primiešaj dve lyžice kyslej smotany, kefíru alebo jogurtu a všetko dolaď lyžičkou oleja. Výber je na tebe, stačí len dodržať pomer.

Pravidelným používaným týchto masiek si rozmaznáš pleť, budeš sa cítiť mladšie a jemné šupinky z tvojej tváre zmiznú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty