Unsplash/bruce mars & Pexels/cottonbro

Prichádza leto a s ním budeme čoraz častejšie odhaľovať aj viac pokožky. Práve toto je obdobie, kedy ženy najviac trápi celulitída, ktorá je typická najmä pre stehná či zadok. Kým v zime nebola na očiach, teraz by sme sa jej rady čím skôr zbavili.

Celulitída trápi viac žien ako mužov a vzniká kvôli rôznym faktorom. Od genetiky, cez sedavé zamestnanie, fajčenie, rýchle zmeny váhy, až po nezdravú životosprávu. Bojovať sa s ňou však dá, aj keď sa jej možno nikdy úplne nezbavíš, dokážeš ju výrazne eliminovať.

Vyvážená strava

Zdravá a vyvážená strava dokáže s tvojím telom zázraky v každom smere. Nie len, že budeš fit a zdravá, ale vplyv má aj na tvoju pokožku. Tak, ako na pleť na tvári, aj na miesta, kde sa najčastejšie vytvára celulitída. Správny jedálniček dokáže bojovať s pomarančovou kožou. Vyhnúť by si sa mala alkoholu a sladkostiam.

Čistý organizmus, ktorému dopraješ len to najlepšie, sa ti odvďačí aj navonok. Okrem dostatočného príjmu zeleniny a ovocia by si dbať mala aj na iné fyzické faktory, akými sú pokojný spánok a menej stresu.

Prekrvenie masážou

Celulitída sa objavuje tam, kde je narušené prúdenie (mikrocirkulácia) krvi a lymfy, preto je masáž jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa jej zbaviť. Pri večernej sprche si dopraj pravidelnú rutinu, počas ktorej svoje kritické partie poriadne premasíruješ.

V obchodoch nájdeš rôzne pomôcky, ktoré ti s tým pomôžu – rukavice, kefy či iné masážne doplnky do sprchy. Nezabúdaj ani na pravidelný peeling s produktom, ktorý má väčšie zrnká.

Pravidelný pohyb

K zdravému životnému štýlu patrí nie len strava, ale aj pohyb. Na celulitídu sú najlepšie kardio cvičenia (rýchla chôdza, beh, korčule, …) a cviky zamerané práve na nohy, sedaciu a stehennú časť tela. Pohyb spaľuje tuky, posilňuje svalstvo a rozprúdi krv v tele, čo je kombinácia, ktorú v boji s celulitídou potrebuješ.

Dostatočný pitný režim

Zabudni na alkohol, sladké vody či veľké množstvo kávy a vezmi do ruky fľašu čistej, neperlivej vody. Vhodné sú aj bylinkové čaje, a ak potrebuješ počas dňa aj niečo sladšie, zvoľ radšej 100 % zeleninové a ovocné šťavy.

Pitný režim je dôležitý pre správne fungovanie a prečistenie celého nášho organizmu, takže jeho výsledky uvidíš aj v tejto oblasti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty