Photo by theformfitness from Pexels

Milé slečny, buďme k sebe úprimné. 25 už dávno nie je 18. Aj keď sa možno cítime byť mladé duchom i telom, práve to telo nám každú chvíľu dá vedieť, že už patrí dospelej žene. A preto by sa na oplátku jemu patrilo dopriať starostlivosti navyše. Toto sú 4 návyky, ktoré by do tvojho života mali nekompromisne patriť, ak máš viac ako 25 rokov na krku.

Skoré vstávanie

Časy, keď si si vylihovala v posteli do 10-tej, sú už dávno preč. V tomto veku máš zrejme prácu, takže vstávať musíš tak, či tak, no nezaškodí, ak si aj pred ňou privstaneš. Vďaka skorému vstávaniu toho stihneš cez deň oveľa viac, a navyše, stíhaš sa dať poriadne dokopy pred prácou. Ranná rozcvička a poriadne raňajky by mali byť základom tvojho režimu. V tomto veku naozaj potrebuješ viac energie.

Pravidelné cvičenie

Aj časy kedy si sa cítila byť fit bez námahy sa stanú minulosťou. Telo starne a chabne, a ver, že s vyšším vekom bude ťažšie začať cvičiť a makať na sebe. Práve teraz je najvyšší čas dať svoje telo do poriadku a venovať mu čas. Pravidelným cvičením môžeš v starobe prejsť rôznym pohybovým problémom. Začni napríklad ráno jógou alebo rýchlim strečingom.

Starostlivosť o pokožku

Už po 20-ke z nášho tela pomaly odchádza prirodzený kolagén, ktorý je nutné dopĺňať nie len stravou, ale aj zvýšenou starostlivosťou o pokožku. Tým, že sa z nášho tela stráca, pokožka chabne, stáva sa suchšou a začínajú sa na nej tvoriť vrásky. Nezabúdaj preto na pravidelné krémovanie celého tela s nejakým výživným telovým mliekom či maslom. A svoju pleť čisti a hydratuj rovnako každý deň. Ak by si sa večer neodlíčila a šla spať tak, ako „za mlada“, tvoja pleť sa ti nepoďakuje.

Zdravšia strava

Tento návyk by mal byť bežnou súčasťou našich životov, no priznajme si, že to tak nie vždy je. Život mladej slečny je plný zábavy, párty, alkoholu, fast-foodu a sladkostí, ktoré si vychutnávaš s kamoškami. Dnes by si už mala viac myslieť na to, ako svojmu telu škodíš, a ako ti bude čoraz častejšie zle. Ak ti niekto povie, že máš 30-tku na krku, rýchlo si premyslíš, či chceš vyzerať stále mlado alebo nie. Ak áno, cesta k mladistvému vzhľadu vedie práve aj cez zdravú a vyváženú stravu. Nezabudni ani na dostatočný denný pitný režim.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty