pexels.com

So žiarlivosťou či závisťou si sa už zrejme stretla. Aj keď do našich životov by patriť nemali, pretože neprinášajú nič dobré. A prečo ľudia vôbec niekomu závidia? 

Najmä preto, že sa niekomu darí lepšie a má to, po čom by aj oni túžili. Ľudia sú jednoducho žiarliví. Viac ich trápi život iných, ako ten vlastný. Závidia dobrého partnera, úspech v práci alebo aj štýl obliekania. Odhaliť to, že na teba nejaká osoba žiarli býva ťažké, no podľa týchto znakov na to môžeš prísť.

1. Dáva ti falošné komplimenty

Pochvaly, z ktorých cítiť neúprimnosť. Sú jemne prehnané a takým milým tónom, až sa tomu nedá veriť. Aj keď sa snaží, aby to vyzeralo úprimne, ver tomu, že v skutočnosti ti niečo závidí. Zrejme to, čo vychvaľuje.

2. Znevažuje tvoj úspech

Tvoj úspech – jej zlyhanie. Vždy, keď sa ti bude dariť, pre ňu to nebude dosť dobré a že všetko len preháňaš. A čo, že si vyhrala prvé miesto? To môže každý, ak sa trocha posnaží! Myslí si, že nemôžeš spraviť nič správne a rada ťa vždy kritizuje.

3. Je šťastná, ak zlyháš

Ak ty zlyháš, ona vyhrá. Takže, ak v živote padneš na zadok, všimni si, kto má úsmev na tvári. Tá na teba žiarli. Prečo by ju inak tešil tvoj neúspech?

4. Ohovára ťa

Žiarlivá osoba býva aj najväčším nepriateľom. Chce ťa ponížiť ako sa len dá a jednou z foriem je ohováranie. Takto sa ťa snaží znevážiť aj v očiach iných ľudí.

5. Kopíruje ťa

Kopírujeme niekoho, iba ak sa nám veľmi páči alebo žiarlime. Ak nie si práve jej idol, potom to, že sa snaží byť úplne ako ty, je znak závisti. Preto chce mať všetko ako ty. Veci, oblečenie, ale aj správanie.

6. Snaží sa ti konkurovať

Ak si osoba, ktorá na teba žiarli myslí, že „vyhrávaš“, snaží sa ťa poraziť. Kto má lepšiu známku? Postavenie v práci? Štýl obliekania? Súťaží vo všetkom a výhrou je len jej samotná myšlienka, že ťa prebehla. Aj keď v skutočnosti žiadna súťaž neexistuje.

7. Vychvaľuje sa

Ak má šancu, sama sa rada vychváli. Skromná žiarlivá osoba jednoducho neexistuje. Aj tá najmenšia vec je pre ňu dôvodom na chválu a tvoj „zlý“ pocit, že ty na tom nie si rovnako ju nesmierne teší. Preto ti to bude opakovať koľko sa len dá.

8. Dáva ti zlé rady

Pretože nechce vidieť tvoj úspech, bude ťa sabotovať vo všetkom. Nikdy preto nežiadaj radu od niekoho, komu na 100 % neveríš, inak sa môžeš popáliť. Žiarlivá osoba tvoju prosbu o pomoc využije v tvoj neprospech, aj keď o tom ani nemusíš tušiť.

10. Verejne ťa ponižuje

Má dobrý pocit, ak zlyháš, ale ak sa ponížiš verejne, je to ešte lepšie. A aj ona ťa rada strápni pred partiou. Vyťahuje nepríjemné témy alebo veci, ktoré by ti mohli v očiach ostatných uškodiť.

 

Zdroj: sarcasmsociety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife