Sú vzťahy, ktoré naplnia tvoj život láskou a radosťou, spravia z teba lepšieho človeka a oboch vás životne formujú. Žiaľ, existujú aj také, ktoré vôbec nezrejú. Nezrejúci vzťah je plný hádok, výčitiek, bez vidiny budúcnosti. Aj keď na začiatku bola dávka zamilovanosti, časom je z neho len rutina. Týchto 10 vecí ti naznačí, že spolu vás budúcnosť nečaká.

Čo z toho mám ja?

Ak má jeden z vás vo zvyku pýtať sa túto otázku, je to jasná stopka. Zdravé vzťahy tento typ sebeckosti nepoznajú. Keď potrebuješ vedieť, čo kúsok obety pre druhého prinesie tebe, nie je to pravá láska.

Nikdy si neprizná chybu

Neschopnosť uznať si svoju vinu je veľkým problémom v živote. Ešte viac v tom partnerskom. Takže ak situácie kedy sa navzájom obviňujete dobre poznáte, ver, že časom len tak nezmiznú. Budú sa násobiť až do bodu, kedy jeden z vás tresne dverami už navždy.

Žiarlivosť

Túžite po tom, aby na vás ten druhý žiarlil? Prečo? Prečo musíte flirotovať s inými? Aby vám partner dokazoval lásku? Alebo je to skúška oddanosti? V tomto prípade ide iba o nedostatok dôvery a sebavedomia.

Najlepší pár na sociálnych sieťach?

Páry, ktoré zahlcujú sociálne siete svojou láskou si väčšinou takto len kompenzujú nedostatky v tej reálnej. Skutočné problémy chcú takto zakryť. Dávaj si pozro na to, či chcete byť skvelým párom na Instagrame alebo v živote.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Žiadne kompromisy

Kompromisy sú pilierom fungujúceho vzťahu. Občas musí človek pre toho druhého niečo obetovať. Kompromis nemá priniesť nešťastie, ale navzájom doplniť potreby oboch tak, aby ostali spokojní.

Túžba po zmene

Sme také aké sme. Ak ťa chce zmeniť, nemiluje teba, ale možno by radšej miloval tvoje „vylepšené“ ja podľa jeho predstáv. A ak by si na ňom tiež zmenila veľa vecí, povedz, prečo si s ním?

Tvoji priatelia? Uf!

Hovorí sa, že vzťah môže kedykoľvek skončiť, no priateľstvo bude navždy. Ak je u vás situácia taká, že s priateľmi toho druhého nedokážete vychádzať, je to problém. Dosť to komplikuje vaše voľnočasové aktivity, oslavy, a úprimne, názor priateľov toho dokáže dosť ovplyvniť.

Špehovanie

Ak máte vo zvyku kontrolovať to, kde ten druhý je, čítať si navzájom správy, ide o nedostatok dôvery. Bez dôvery nie je láska, no a bez lásky nie je skutočný vzťah.

Pocit osamelosti

Najhorší pocit na svete je mať vzťah a niekoho vedľa seba, no aj tak sa cítiť osamelo. Je to výsledkom nezáujmu a nedostatku spoločných tém. Alebo občas ešte horšie, stereotypom.

Zdroj: thetalko.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.